Haftalık Çizgi Roman İncelemeleri-6


13 Aralık'ta çıkmış önemli, güzel ve kötü çizgi romanları sizler için kısaca inceleyeceğim ve puanlayacağım. Önceki haftalıkları ve incelemeleri burada bulabilirsiniz.


FLASH#36

Ben gizemleri çok severim. Tabii güzel olursa. Sayının başı zaten öyle beni yakalamıştı. Hatta hapishanede ölüm gizemlerini çoğu zaman sevmişimdir. Bu sayı da o yere doğru gitmiş. Bir an beni tutacaktı ama şimdi bile yazmak için sayıya yeniden baktığım unutulmuş bir karakteri öldürmüşler. Diğer eksim ise aksiyon olsun diye koyulmuş dövüşler. Üstüne zaten dövüştürecek karakterler bulamamışlar. Kovboy ikizler nedir? Onun dışında gizem ve duygu gücü güzel verilmiş ama...

Notum: 6.8

MISTER MIRACLE #5

Tom King galiba bu sayıda içindeki cinsel canavarı dışarı salmış. Batman'de de yapıyor. Neyse her yazar arada sırada içindeki canavarı çıkartmalı. Sayıya gelirsek her zamanki gibi olağanüstü abartılı puanlar verilmeye devam ediliyor. Kötü demiyorum ama o kadarda iyi değil, değerli eleştirmenlerim. Sayı yine güzeldi. Mr.Miracle'ın duygusal parçalanması bence güzel veriliyor. Aşk bölümleri ise... başlangıçta bahsettim bence yeteri kadar.

Notum: 8.4

TITANS #18

Bir süredir süren uzun hikayeye son vermekle beraber bir rahatlama geldi bana. Artık sonu beklemekten sıkılmıştım. Hikayeye beklenti karşılamasa da güzel bir son verilmiş. Duygusal açıdan da gayet güzeldi. Cidden tüm sorunları bu sayıda güzelce çözülmesi güzel oldu. Çizim anlamında da yine güçlü bir sayıydı.

Notum: 7.5


DAREDEVIL #596


Kingpin hikayesinin hız kesmeden devam etmekte. Bu sayı baya heyecanlı bir kovalamaca izledik. Ne kovalamacaydı be. Akıyordu resmen. Onun dışında eğlenceli ve şaşırtıcı sürprizler gördük. Daredevil'ın bu sefer böyle bir şeyden nasıl kurtulabileceğini düşünüyorum hala. Hikaye cidden sizi germeyi beceriyor kolayca. Çizim olaraksa içimden keşke kapak gibi olsa dedirtiyor.

Notum: 8.6
WEAPON X #12

Yıldıray Çınar'ın çizer koltuğunda oturduğu Weapon X Legacy hikayesi düşündüğümden daha düz başladı. Bu takım niye hala birlikte? Weapon H konusu şu anlık bitti gibi. Neyse galiba iyi satıyor. Aksiyon ise her zamanki gibi güçlü. Çizim tabii ki çok güzel. Zayıf kaldığı kısım ise kesinlikle hikaye anlatımı. Hikayeyi akılda kalıcı ve eğlenceli şekilde anlatamıyor ve bu yüzden geride kalıyor.

Notum: 7.0

X-MEN BLUE #17

Ben 2099 evrenini çok severim. Karakterlerini, hikayelerini ve görünüşünü. X-Men'i burada 2099 haliyle yan yana görmek ise benim için tam bir zevk. Sayıda bu yerle ilgili o kadar şey gördük ki sonucunu görmemek çok üzüyor. Aynı zamanda artık şu romantik alt konuları bitirin ya. Sıkıldım şu Jean-Scott beyin şeysinden. Son şikayetim ise niye Vampir kız ve Ultimate Wolverine oğlu onlarla birlikte? O zamana ait bile değiller. Onun dışında hikaye ve çizim güzel diyebilirim.

Notum: 8.0

Bu yazıda sizlere okuduğum sayılarla ilgili kısa kısa görüşlerimden bahsettim. Bu hafta hem benim ilgimi hem de sizin ilginizi çekebileceğini düşündüğüm sayılar bunlardı. Önümüzdeki incelemelerde farklı sayılarla görüşmek dileğiyle, hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.