Haftalık Çizgi Roman İncelemeleri- 7


20 Aralık'ta çıkmış önemli, güzel ve kötü çizgi romanları sizler için kısaca inceleyeceğim ve puanlayacağım. Önceki haftalıkları ve incelemeleri burada bulabilirsiniz.


BATMAN #37

Batman ve Superman'in eşli randevuya çıktığı bu sayı düz ve sakin bir sayıydı. Cidden akıyordu ve pek bir şey olmuyordu. Çizim ise yine tertemizdi. Sayıda tek bir şeyi sevmedim o ise Batman. Cidden Batman'in böyle davranacağını mı zannediyorsunuz ? Batman yüz güldüren şakalar yapan veya Superman kostümü giyip karakter dışı hareketler yapan birisi değil. Önceki sayıda da tek sevmediğim şeydi. Umarım karakter böyle devam etmez.

Notum: 8.6
NIGHTWING #35

Tim Seeley'nin seriyi uzun süreden sonra bırakması ardından Sam Humphries'in gelmesi seri için iyi bir karar mı bilemem ama şu anlık fena değil gibi gözüküyor. Nightwing'in hayatına minik şeyler katmış ve o düz yan karakterleri atmış. Yerine polis yan karaktere önem vermek istemiş biraz ve sonunda ön plana çıkartılmış. Hikayenin geleceği nokta beni merak ettiriyor ama düşmandan korkuyorum. Korkutucu gösterilse de ilgimi pek çekemedi. Önümüzdeki sayılara bakacağız. Çizim olaraksa hiç fena değil.

Notum: 7.5

SUPERMAN #37

Anıl bu sayıyı kendisi incelemişti, ama ben de kendi düşüncelerimi belirtmek isterim sayıyla ilgili. DC'den uzun zamandır tek heyecanlandığım hikaye olan Super Sons Of Tomorrow ilk sayısıyla hızlı bir açılış yaptı. Sayı gelecekteki Tim Drake'in Bruce ve Clark'ı indirmesi ile ilgili. Bunu müthiş aksiyon ve çizim ile katlamış sayı ama sayıdan bundan fazlasını beklemeyin. Tek Tim Drake aksiyonu. Açıklama ise hikayenin sonraki sayısında.

Notum: 7.8


SUPER SONS #11

İkinci bölümüne hız kesmeden geçelim. Bu sayıda ise Tim Drake'in Teen Titans ve Superboy'u alt etmeye çalışmasını okuyoruz. Yine eğlenceli ve güzel aksiyon sahneleri ile donatılmış ve heyecanlı bir son vermişler sayıya. İlk sayıdan daha çok beğendim. Ne de olsa sayı aksiyondan oluşmuyor sadece. Tek büyük bir sıkıntım var o ise Tim-Batman'in her şeyi açıklayıp durması. Biraz sessiz ol, karizmatik dur. Her şeyi ağzından kaçırma. Daha çok hikayenin ortasına koyulan bu açıklamalar sayının hızını bozmuş.

Notum: 8.0 

MARVEL TWO-IN-ONE #1

Fantastic Four'un artık F'sini bile artık zor gördüğümüz bu zamanlarda Thing ve Human Torch'un Reed ve Sue için umut arayışına çıkması çok güzel. Üzerine güzel bir duygusallık ve minik aksiyon rendelenmiş. Human Torch'un ergenliği ve Thing'in yiğitliği iyi gösterilmiş. Dr.Doom a.k.a Infamous Iron Man ise bazen çıkıp bir şeyler diyip geri dönüyor. Seri yavaş bir başlangıç yapsa da sonraki sayılarda coşacağına inanıyorum. Çizim ise cidden çok güzel olmuş ve yakışmış.

Notum: 9.0
TALES OF SUSPENSE #100

Black Widow'un içinde bulunduğu düşürülen bir teorinin etrafında koşan Hawkeye ve Winter Soldier'ı anlatan bu seri beklentimin biraz altında kaldı. Tamam güzel aksiyon sahnelerine, eğlenceli diyaloglara sahip ama hikayeden beklediğim daha farklıydı. Kötü demiyorum sadece istediğim gibi değildi. Umarım güzelleşir diyorum çünkü seri çok şey sunuyor. Kadro muhteşem, yazar çizer ekibi çok iyi. Beklentim düşse de umudum sağlam.

Notum: 7.3

UNCANNY AVENGERS #30

Bir sürü karakter gelişiminin olduğu Uncanny Avengers seri için tatlı bir sondu. Aslında tam bir son değil. Avenger No Surrender adlı bir haftalık seri yüzünden seri diğer Avengers serileri gibi bitiriliyor. Geri döneceği belli değil hala ama bence dönmeli. Karakterler bu 30 sayı içinde çok güçlendirildi ve yapılandı. Üstüne güzel çizim ve duygu yüklü anlar eklenmiş. Buradaki Human Torch Marvel Two-In-One ile karakter farklılığını baya hissedebiliyorsunuz. Seriyi takip edenler için güzel bir sayı olmuş ve No Surrender'a güzel bir yol açmış.

Notum: 8.2Bu yazıda sizlere okuduğum sayılarla ilgili kısa kısa görüşlerimden bahsettim. Bu hafta hem benim ilgimi hem de sizin ilginizi çekebileceğini düşündüğüm sayılar bunlardı. Önümüzdeki incelemelerde farklı sayılarla görüşmek dileğiyle, hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.