JL'de Aslında Bambaşka Bir Steppenwolf Olacaktı...

steppenwolf ile ilgili görsel sonucu

Justice League'in ana kötüsü olan Steppenwolf'un alternatif ve çok daha ürpertici olan konsept resimleri yayınlandı. İzleyiciler karakterin son görünüşü hakkında pek hoşnut olmamıştı hatta CGI'nın ağır kullanılması ve çizgi romanlardaki Steppenwolf'a benzememesi de eleştirilere konu olmuştu. Filmde elimizde olan ise karakterin ilk taslağı değildi ve aslında film için yapılan diğer konsept resimlerinden de bayağı farklı görünüyordu.

Tabii ki, Steppenwolf'un görünümü, fanların ve eleştirmenlerin Justice League'yle  ilgili paylaştığı birçok sorunun sadece bir tanesi. Karakterin üzerinde yoğunlaşılmış bir CGI olsaydı, film şüphesiz çok daha iyi olurdu. Ne yazık ki, eleştiriler burada sona ermedi ve nihayetinde DC crossover'ın gişelerdeki yerini mahvetti. Justice League'nin vızıltılarının sönük olması ile - Star Wars: The Last Jedi gibi filmlerden gelen rekabetle birlikte de - muhtemelen sinemalarda daha fazla gelir getirmeyecek gibi. Justice League kostüm konsepti sanatçısı Jerad S.Marantz, Instagram hesabına aşağıdaki Steppenwolf konseptini paylaştı. Resim daha önce Justice League: The Art of the Film kitabında açıklanmıştı.Steppenwolf'u çizgi romanlardakine benzetemeyen fanlar, karakterin bu şekilde yorumlanmasını da sevmiş gibi değil. Ancak, (tartışmasız) filmdekinden çok daha korkutucu görünüyor. Karakteri daha az insan yapan, Steppenwolf'un bu versiyonu, Alien filmlerinin birinden fırlamış gibi, oldukça korkunç görünüyor. Steppenwolf'un farklı bir görünüme sahip olması Justice League için maddi sıkıntılara yol açmazmış, ancak planlama aşamalarında ne kadar farklı şeylerin olduğunu görmek de ilginç. Marantz'ın postunda ​​belirttiği gibi Steppenwolf'un daha fazlası Justice League: The Art of the Film'de görülebilir. Kitap, filmin nasıl olabileceği konusunda daha iyi bir fikir sunuyor, özellikle yönetmen Zack Snyder'in projeden çekilmemesi ve Joss Whedon'ın filmi, reshoot ları sırasında devralması ile.

Geleceğe bakınca - Justice League'nin son sahnesi ile, ufuktaki bir sonraki büyük villain'in Deathstroke olacağını açıkça ortada, Joe Manganiello'nun canlandırdığı Slade Wilson hak ettiği muameleyi büyük ekranda alacak gibi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.