Marvel Mart Ayından ÖğrendiklerimizHer ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. İyi okumalar!


YENİ SERİLER !

Mart ayında Marvel'dan birkaç yeni seri çıkıyor. İlk olarak 2018'in ilk Marvel eventi başlıyor. Yine bir Infinity hikayesi ve 5 sayı sürecek. Eventin adı "Infinity Countdown" ve yazar Gerry Duggan. Weapon X dünyasından yeni bir seri geliyor. O ise Weapon H. Seri Greg Pak'tan. Aynı zamanda 6 sayılık bir New Mutants mini serisi geliyor. Onun dışında Doctor Strange'in ana merkezde bulunduğu Damnation hikayesinin devamıyla tek sayılık bir "Johnny Blaze Ghost Rider" geliyor. Birde MCU'da geçen iki mini serimiz çıkıyor. İlk olarak "Iron Man: Hong Kong Heroes" ve Ant Man and the Wasp filminin öncesini anlatan 2 sayılık bir seri çıkıyor. 


BİTEN SERİLER !


Mart'ta ne kadar seri başlıyorsa, ne yazıkki o kadar fazla seri bitiyor. Kemerinizi bağlayın çünkü hızlı bir sayıma geçiyoruz. Gwenpool, Generation X, America, Secret Warriors, Luke Cage ve Poe Dameron. Bunlarla kalmıyoruz tabi. Yazar bitmedi dese de Captain Marvel Mart ayını atlıyor. Defenders serisi de Mart ayında yok. Bunun nedeninin Bendis'in son zamanlardaki tehlikeli bir hastalığı olduğunu düşünüyorum.


BİR DÖNEMİN SONU 


The Amazing Spider-Man 800.sayısına yaklaşırken Green Goblin geri dönüyor ve yeni bir düşmanımız oluyor. Red Goblin. Bu hikayeyi bu kadar önemli kılan ise Dan Slott'un son hikayesi olması. 10 yıl gibi bir süresini bu seriye harcayan Dan Slott bu hikayeyi özellikle sona sakladığını söyledi.

HULK GERİ DÖNÜYOR


Avengers No Surrender hikayesinde yeni sırların açıklanmasının yanı sıra Ölümsüz Hulk geri dönüyor. Evet "ölümsüz". Açıklamada bu kelime kullanılıyordu. Asıl önemli olan nasıl canlanacağı ve ne yapacağı. Tek bildiğimiz baya sinirli olacağı.

DİĞER BİLGİLER;Daha sonraki yazılarda görüşmek üzere. Önümüzdeki ay bu yazı serimizin yeni yayını kaçırmayın!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.