Rebirth Günlükleri-3: Superman #35 İnceleme
Superman #35 İnceleme


'Rebirth Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Rebirth Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Rebirth hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Rebirth ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Rebirth yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız. 

Önceki sayımızda Superman, Lex, Lois ve Jon kendilerini bir anda  Apokolips'te bulmuşlardı. Lex  Apokolips'ten kurtulmak amacıyla Superman'e  Apokolips'in tanrısı suçunu atmış ve Superman'i de olaya dahil etmişti. Lois Apokolips'te bir canavara karşı mücadele etmiş ve Jon ise kendisini yakalamak isteyen Apokolips'li vatandaşlardan kaçmıştı ve sayımız burada son bulmuştu.

Şimdi önceki sayıda olduğu gibi, bizi yine ilk sayfada Superman ile Lex karşılıyor ki bence güzel bir başlangıç çünkü önceki sayıda 'ya bunlara ne oldu?' merakımızı biraz olsun yatıştırıyor.

Superman ve Lex'in koşuşturmalarından sonra bizleri tekrardan Jon karşılıyor! Burada Peter J. Tomasi ve Patrick Gleason'a minnettarım çünkü benim görmekten en büyük keyif aldığım karakter olan Jon'u çok iyi işliyorlar ve hikaye çok daha sürükleyici bir hal alıyor. Bu sırada bizler de Jon'un bir anda ne kadar cesaret toplayabildiğini görüyoruz. Yazarlardan bahsetmişken çizerlere değinmemek olmaz, benim 3 silahşörler olarak adlandırdığım Travıs, Stephen ve Art üçlüsü birbirinden başarılı çizimlerle ödün vermiyorlar. özellikle Superman ve Lex'in beraber mücadele ettiği kareler hikayeye daha da akıcılık katıyor.

Superman ve Lex fikir ayrılıkları yaşasada kaderleri aynı yolda ilerliyor. Aynı şekilde Darkseid vatandaşları arasında da gruplaşma oluyor, bu esnada Superman ile Lex etkisiz halde beklerken Superman Lois ile göz göze geliyor, gelmesiyle birlikte halkın arasında bir savaş çıkıyor. Lois bu esnada olaydan yararlanıp Superman ile Lex'i kurtarıyor ve asıl aksiyon başlıyor!.Ve işte benim en çok gaza geldiğim yere geldik, Superman gafil avlanmışken, uzaktan gelen bir köpek sürüsünü görüyoruz ve yaklaştıkça robot köpeklerin belirginleştiği ama bir kişinin hala gölgede kaldığı bir sahne görüyoruz, bunca kişi aynı yerdeyken kim olabilir diye bir soru gelebilir akıllarınıza, ama aslında yakından tanıdığımız Jon'un ta kendisi! Sayı burada sonlanıyor...

Görüşlerim

Seri halen iyi ilerliyor genel olarak son sayılarda bence dram biraz az olsa da bunu eğlence ve akıcılık ile gidermişler. Sayıda genel olarak benim dikkatimi çeken unsur savaş sahneleriydi, güzel çizilmiş ve güzel panellenmiş. Bunun dışında ise çizgilerdeki detaylandırma oldu, sahnede arka planda kalmış olan cisimler bile kalitesini korumuş. Jon'un gidişatı ve Lois'in aldığı rol beni çok heyecanlandırdı. Bu yazımızdan da bu kadar, sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.