Rebirth Günlükleri-5: Superman #37 İnceleme

superman 37 ile ilgili görsel sonucu

'Rebirth Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Rebirth Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Rebirth hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Rebirth ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Rebirth yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız. 

Superman incelemelerimize tam gaz devam ediyoruz, bugün ise sırada önemli bir sayı var: Superman #37. Peki bu sayı neden mi önemli? Çünkü çok önemli ve bence ilgi çekici bir crossoverın giriş sayısı konumunda. Bu crossoverın adı Super Sons of Tomorrow. Crossoverın detaylarından ve okuma sırasından daha önce Berkay Keser bahsetmişti. Buradan o yazıya ulaşabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan incelememize geçelim...

superman 37 rebirth ile ilgili görsel sonucu

Sayı merak ettiğim ve beklentilerimin olduğu bir evente giriş niteliğinde olduğu için çıkar çıkmaz okudum. Ancak beklentilerimi ilk sayı maalesef pek fazla karşılayamadı. Aksiyon severler kesinlikle sayıdan memnun kalacaktır çünkü sayının aksiyon dozajı oldukça yüksek. Ancak diyologlar kısa kısa ve sayının derinliği yok. Bu yüzden ben istediğimi sayıdan alamadım. Ancak tabii ki olaya henüz daha yeni girdiğimiz için beklemekte yarar var. 

Sayının başında Bruce Wayne sakin sakin otururken, malikaneye gelecekten gelen Tim Drake'in dalmasıyla olaylar başlıyor. Yaklaşık bir 8-9 sayfa dövüştükten sonra gelecekten gelen Tim, Bruce'un Justice League'i olası bir kötü durumda alt etmek için hazırladığı kutuları buluyor. Tam olarak göstermeselerde sonraki sayfalarda anlıyoruz ki Superman hakkında planlar olan kutuyu almış. Sonrasında Superman ile yaklaşık 10 sayfa dövüşüyor ve son. Tabii ki dövüş kısımları benim anlattığım kadar sıkıcı ve basit değil. Ancak sayı okuyucuya konu hakkında pek bir şey katmıyor. Sadece sayının sonunda Tim'in asıl hedefini öğreniyoruz. 

superman 37 rebirth ile ilgili görsel sonucu

Ancak buna rağmen hakkını yememek lazım, sayının aksiyon sahneleri gayet güzel olmuş. Gerek çizimler, gerek Tim'in Kriptonit dilini bilmesi, gerek de Kriptonit Savaş Zırhı'nı Superman'e karşı savaşırken kullanmasını görmek güzeldi. Özetlemek gerekirse ben bu sayıyı başarılı bulmadım çünkü içi boş. Akıcı ve okuması zevkli ancak benim bu crossover ile ilgili beklentilerim bu yönde değildi. Umarım bir sonraki sayılarda bu durumu düzeltirler. 

Sayı Türkiye'ye geldi. Eğer ingilizce seviyeniz yeterliyse çeşitli çizgi roman dükkanlarından alabilirsiniz. (13. Gezegen, Zahiri, Arkabahçe...). Eğer ingilizce bilginiz yoksa da üzülmeyin, sizleri düşünenlerde var :) Aşağıdaki linkten Çizgi Roman Tımarhanesi blogunun çevirisine ulaşabilirsiniz. Bir başka incelemede daha görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın...

Superman #37- Super Sons of Tomorrow Türkçe Okumak İçin Tıklayın

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.