Black Widow Filmi Geliyor, İşte Detaylar!

black widow movie ile ilgili görsel sonucu

Yıllardır süren hayranların talebinden sonra, Marvel Studios nihayet senaryo yazarı Jac Schaeffer ile birlikte bir Black Widow filmi yapacak gibi görünüyor. İlk raporlar, projenin hala çok erken aşamalarda olduğunu gösteriyor; stüdyo Başkanı Kevin Feige, yeni yıldan kısa bir süre önce Schaeffer'i seçme kararını vermişti. Bununla birlikte, bu Marvel'in hayranlar tarafından sevilen karakterlere kendi filmini vermek hakkında ciddi olduğunun ilk somut kanıtı. Bu durum kafalara önemli bir soruyu getiriyor: Neden bu kadar zaman aldı? Yaklaşık on yıl süren gecikmeyi anlamak için, Marvel Cinematic Universe'nin önceki günlerine bakmalıyız.

Feige, Iron Man ile birlikte MCU'yu başlatmasından çok önce Lionsgate'de karakter haklarını kontrol eden bir Black Widow filmi geliştirmişti. 2004 yılında stüdyo, The Punisher ile başlayan, Thomas Jane'in rol aldığı, Marvel filmlerinin bir bölümünde hem Iron Fist hem de Black Widow'un geliştirilmesini umuyordu. Bu filmler elbette hayata geçirilmedi, ancak Lionsgate, en azından David Hayter'in (X-Men, X-Men 2) yazması için işe koyulmasıyla en azından eski KGB suikastçısını büyük ekranda canlandırmaya oldukça yakındı. Hayter Natasha Romanoff'un çizgi roman kaynaklarına nispeten yakın olan senaryoyu tamamlamıştı. Bununla birlikte, projesi Charlize Theron'un oynadığı 2005 bilimkurgu casus filmi Aeon Flux'ın 65 milyon dolarlık bütçesini geri almayı başaramaması nedeniyle ilerlemeden önce kaldırıldı. Hayter açıkladığında, Stüdyo: "Aeon Flux iyi açılmadı" dedi ve açılıştan 3 gün sonra şunu açıkladı: "Bu filmi yapma zamanının geldiğini sanmıyoruz."

İlgili resim

Black Widow'un film hakları sonunda Marvel'a döndü ve Scarlett Johansson'un canlandırdığı Black Widow, Iron Man 2 ile büyük ekranlara çıktı. Johansson, Mayıs ayında çıkacak olan Avengers: Infinity War'la birlikte dört filmdeki rolünü tekrarladığından, MCU'nun bir temeli haline geldiğini söylemek, biraz mütevazı kalır. Johansson konudan hiç çekinmedi ve devam eden ilgisini dile getirdi. Ve en azından bir miktar hareket oluşturdu; Guardians of the Galaxy ortak yazarı Nicole Perlman, potansiyel bir Black Widow projesi için 2010 yılına kadar varan bir senaryo tedavisi hazırladı. Ancak bu açıkça hiçbir yere gitmiş değil. Sonuç olarak Black Widow filmi şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yakınımızda. Elbet bir gün gelecek ve karakteri doya doya beyaz perdede izleyeceğiz. Film ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız, takipte kalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.