DC Nisan Ayından Öğrendiklerimiz


Her ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. İyi okumalar!


GİDENLER VE GÖZÜKMEYENLER

DC nisan ayında Trinity serisini 22.sayısı ile sonlandıracak. Aynı zamanda okurlar Astro City sayılarına veda edecek. Seri cilt halinde önümüzdeki aylarda devam edecek. Aya damgasını vuran büyük seri olaylarından biri ise Doomsday Clock'un bu ay da olmaması. Normalde sadece Mart ve Ağustos ayını atlayacak seri Nisan ayını atlayarak büyük soru işaretleri oluşturdu. DC ise bu soru işaretlerinin ardından bir açıklama getirdi. Doomsday Clock artık iki ayda bir çıkacak bir seriye dönüştü. Üzdünüz DC Bey.
DONUN DÖNÜŞÜ !


Uzun bir bekleyiş sonucunda sonunda Action Comics'in 1000.sayısı geliyor. Sayıda Scott Snyder'dan tutun Brian Michael Bendis'e kadar yazar bulunmakta. Ama ben bunların hiçbirini önemsemiyorum çünkü daha önemli bir olay olacak. Superman'in üzerine giydiği kırmızı donu geri dönüyor. Herkese hayırlı olsun. 

DAMIAN'IN BABASI KİM ?


Deathstroke #30'da başlayacak "Deathstroke vs Batman" adlı 6 sayılık hikayenin açıklamasına göre Slade Damian'ın babası olabilir. Batman'e gelen bir gizemli kutunun içinde Bruce'un Damian'ın babası olmadığını gösteren DNA sonuçları bulunmaktadır. Batman'de gerçek babanın peşine düşer. Damian'ın babası kim? Kutuyu kim yolladı? Hepsini bu nisan ayında başlayacak hikayede göreceğiz...

BİR ZAMAN YOLCULUĞU MACERASI


Batman #45'de başlayacak "Travelers" hikayesinde yine Booster Gold geldi ve Batman ile Catwoman onla birlikte bir zaman yolculuğu macerasına çıkacak. Booster Gold'u şu an Action Comics serisinde görebilirsiniz. Aynı zamanda seriye çizer olarak Damage serisinden tanıdığımız Tony S. Daniel geliyor.


DİĞER HABERLER

  • Deadman'in cinayeti sonunda çözülecek.
  • Flash serisinde Iris ölümcül bir hastalığa yakalanacak!
  • Nightwing serisinde Robin'in bulunduğu iki tane birbirinden ayrı hikaye bulunan sayı olacak. 
  • Parallax Hal Jordan and The Green Lantern Corps serisine geri dönebilir.


Daha sonraki yazılarda görüşmek üzere. Önümüzdeki ay bu yazı serimizin yeni yayını kaçırmayın!
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.