Haftalık Çizgi Roman İncelemeleri- 8


Geç olsun güç olmasın ama 27 Aralık'ta çıkmış önemli, güzel ve kötü çizgi romanları sizler için kısaca inceleyeceğim ve puanlayacağım. Önceki haftalıkları ve incelemeleri burada bulabilirsiniz.


DOOMSDAY CLOCK #2

İlk sayının biraz beklentinin altında kaldığından bahsetmiştim. Bu sayı ise cidden güzel geldi. İçimdeki fanboy tarafıma çığlık attırdı. Olay örgüsü ve durumlar iyi yapılmış. Bu iki evrenin karşılaşmasının getirdiği ve getireceği güzellikler beni çok heyecanlandırıyor. Ama bir sürü önce yaşanmış olan süper güçler olayının arka plandaki cümleler ve gazetede yazanlarla anlatmalarından pek hoşnut değilim. Bu seri daha çılgın yerlere gider benden söylemesi. 

Notum: 9.0


NIGHTWING: THE NEW ORDER #5

 Evet sondan önceki sayıya geldik. Artık her şey açıklandı   ve rahatladık. Karakterlere olan bağımız parçalanamaz   oldu. Güzel aksiyon ve güzel duygusal anları Kyle Higgins   başarılı bir şekilde yapıyor. Çizimler ise yine çok güzel.     Ama o son oldu mu be ? Spoiler vermeyeceğim ama   umarım yalandır. Yoksa tüm serideki karakter gelişimini   çöpe atmış olacaklar. Neyse, son sayıyı merakla   bekliyoruz. 

Notum: 8.3

TEEN TITANS #15

Super Son Of Tomorrow Part 3 önceki sayıların arasında öne çıkmayan ve düşük bulduğum bir sayıydı. Çizim güzeldi ama sayının bazı yerlerine yakışmamış. Ortadaki sayı olarak biraz düşük olabilir ama kalitenin artacağını düşünüyorum sonraki bölümlerde. Tim'in yeni kahraman adı Savior ise sıkıcı ve düz. Karakter gelişimleri ise şaşırtıcı ve güzel.

Notum: 6.5

INVINCIBLE IRON MAN #595

 Iron Man serisi birkaç sayıdır hiçbir ilerleme kaydedemiyor   hikayede. Sayının sonunda bir şeyler oldu ama emin   değilim. Sayı her zamanki gibi 3 bölüme ayrılıyor. Doom   kısmı sönük kalmış, daha iyi olabilirdi. Riri kısmı hiç fena   değildi. Tony arayışı güzel gidiyor. Tony kısmı ise cidden   güzel ve duygusaldı. Sanki Tony'ye bir veda gibiydi. Artık   hikayenin ortalarına geldiğimize göre biraz daha   heyecanlanacağını düşünüyorum.

Notum: 7.5

PHOENIX RESURRECTION: THE RETURN OF JEAN GREY #1

İşte geldik haftanın heyecan verici sayısına. Şimdi ben Jean Grey hayranı değilim hatta sevmem pek. Ama ben burada halini beğendim mi ne? Üzerine katılan gizem güzel bir merak duygusu yaratıyor. Rosenberg, X-Men Gold takımını serideki halinden daha iyi yansıtıyor. Seri bu gizemi yükselterek devam ettirirse tadından yenmez. Umarım karakterler bu gizemlere aptal gibi yaklaşmaz. Çizim ise çok güzel. Kesinlikle okunması gereken bir seri. Hem güzellik hem de X-Men evreninde yaratacağı büyük sonuçlar için. 

Notum: 9.3

SPIDER-MEN II #5

 Mini Spider-Men hikayesi minik bir sonla bitti. Cidden   beklentinin çok altında bir seri oldu. Oysaki elinde bir sürü   etmen vardı güzelleştirebilecek. Sonunda da büyük bir   olayla kapattı. Umarım bu olay hemen geçilmez. Hikaye   gereksiz ve boştu ne kadar güzel çizim ve aksiyon olsa da.   Düşman ise tüm seri boyunca onla bağlantı kurmamıza   yardım etse de yine bir işe yaramamış. Muhtemelen 1-2   aya unutulur bu seri. 

Notum: 6.0

THANOS #14

Thanos'un Legacy hikayesinin ne kadar güzel olduğundan daha önce bahsetmiştim. Bu sayıda ise bir sürü sürpriz ile karşılaştık. Bunlar Thanos'un gerçek adı ve Thanos'un zirveye nasıl ulaştığı. Sayı beni hem hikaye hem de aksiyon yönünden tatmin etti. Çizim de çok güzel olmuş cidden. Thanos savaşı kazanmakla birlikte gönlümüzü de kazandı.

Notum: 8.7
Ne güzel, dolu bir haftaymış. Bu yazıda sizlere okuduğum sayılarla ilgili kısa kısa görüşlerimden bahsettim. Bu hafta ilgimi çekebilen sayılar ancak bu kadardı. Önümüzdeki incelemelerde farklı sayılarla görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.