"Infinity Countdown" Hakkında Bildiğimiz Her Şey!


Marvel 2018'in başında çıkaracağını açıkladığı "Infinity Countdown" hikayesi gümbür gümbür geliyor. Bizde bu önemli olay hakkındaki aklınızda bulunan muhtemel sorularınızı cevaplamak istedik. Bunlar konusu, sırası ve bu ekibinin kim olduğu. 


Nedir Bu "Infinity Countdown" ?

Sonsuzluk taşlarını çoğunuz bilir. Büyük güce sahip kozmik taşlardır. Bir araya getirildiklerinde ise bir Tanrının gücüne sahip olunur. Bu taşlar Secret Wars öncesi parçalanmıştı ama şimdi yeniden oluştular ve evrenin farklı yerlerine saçıldı. Şimdi yerleri bulundu ve herkes taşların peşinde. Güç taşı Peter Quill'in elinde, Uzay Taşı Wolverine'de ve Captain Marvel serisinde ise başka bir evrenden gelen Peter Quill yani Starkill'in ise gerçeklik taşı var ama muhtemelen Captain Marvel'a geçecek. Zaman taşını ise en son Thanos serisinde geleceğin Ghost Rider'ında gördük. Ruh ve zihin taşının yerini şu anlık bilmiyoruz.

Hangi Sırada okunuyor ?

Marvel'ın verdiği sıralamaya göre sadece Guardians Of The Galaxy serisini okuyup sonrada tüm adında Infinity geçen sayıları okunmalı. Ama bence oraya Marvel Legacy ve Captain Marvel'ın Legacy hikayesi konulmalı. Bu sayıların Infinity Countdown'a giden yolda yararı vardır. Aynı zamanda Wolverine'in olduğu Marvel Post Credits'lerine bakmanızı öneririm.

Yazar-Çizer Takımı

Infinity Countdown eventini muhtemelen Gerry Duggan tamamen eline alacak. Kendisi Guardians Of The Galaxy serisini yazıyor. Prime sayısını Mike Deodato çizerken ana eventi Aaron Kuder çiziyor.

Infinity Countdown Prime 21 Şubat'ta, Infinity Countdown #1 7 Mart'ta çıkıyor...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.