Legacy Günlükleri-5: The Mighty Thor #702 ve #703'Legacy Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Legacy Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Legacy hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Legacy ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Legacy yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.


The Mighty Thor #702 İnceleme

Aslında bu sayı hakkında çok konuşabileceğimi düşünmüyorum. Sayı bir hazırlıktı. Peki neyin hazırlığı mı? Asgardia'nın kan gölüne dönmesinin hazırlığı. Mangog adlı çok güçlü bir canavar Asgardia'yı alevler altında bırakmaya geliyor. O sırada dolu dolu konuşmalar görüyoruz. Thor, Jane ile konuşmaya başlarken bir bakmışsınız Odin, Jane ile konuşuyor. Demeye çalıştığım karakterlerin arasındaki etkileşimler çok iyi. Geri dönüşler ve artan heyecan çok iyi. Ama dediğim gibi bu bir hazırlık sayısı o yüzden biraz sıkılabilirsiniz. Bu sayı ile daha bir şey diyemeyeceğim. Notum muhtemelen 8 civarında olur.

The Mighty Thor #703 İnceleme

Geldik büyük sayıya. Asgardia yanıyor ve halk Mangog'u yenmek için elindeki her şeyi kullanıyor. Herhangi bir şey parçalandığında veya patladığında tatmin oluyorsunuz. Halkın güçsüz ve acınası olduğu cidden iyi hissettirilmiş. Ama sayının odak noktası burası değil. Odak noktası Dünya'da Jane, Thor, Dr.Strange, Falcon ve Jane'in arkadaşı Roz Solomon'ın bir hastane odasında geçirdikleri.

Bu hastane odasında geçenler duygu dolu. Jane'in hem ölüyor olması hem de Thor olarak insanları kurtarma isteği arasındaki çatışma çok güzel yazılmış. Buradaki çaresizliği dibine kadar hissediyorsunuz. Aynı zamanda bu sayı sonunda kaç sayıdır arkaya itilen Odinson'a bir parlama yarattı. Eski çekicinin karşısına dikilip cesurca konuşması alkışlattı. Kısacası sayı duygu ve aksiyon yönünden çok güçlü. 


Sayı bunla kalmıyor tam bir sayfa uzunluğunda "Wolverine bugün nerede?" adlı bir hikaye var. Heyecanlandınız mı? Sayfanın önemi tartışılır. Zaten bir sayfa fazla bir şey söyleyemem. Ama eğlenceli böyle Logan'ın seri seri dolaşmasını okumak. 

Son olarak ise bu iki sayının çizimleri, renklendirmeleri ve sayfa tasarımlarını çok beğendim. Hikayenin nereye gideceğini çok merak ediyorum. Benim düşüncelerim bu kadar. Peki sizin düşünceleriniz neler? Yorumlara yazabilirsiniz. Sonraki Legacy Günlükleri'nde görüşmek üzere.

Notum: 9.3


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.