Metal Günlükleri-1: Dark Nights: Metal #4'Metal Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Metal Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Metal hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Metal ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Metal yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Dark Nights: Metal #4 İnceleme


DC'nin 2017'de başlattığı büyük eventi "Metal" yavaş olsa da devam etmekte. Seri kahramanlarımızın nth metalini aramalarına devam etmekte. Hepsini aynı anda devam ettirmeye çalışmaları güzel ama hikayeyi yavaşlatıyor. Aynı zamanda bir yerden Bruce ile Clark'ın Hawkman'i arayışları var. Bu hikayelerin birbirine karışmasına neden oluyor. Zaten önceki sayı ile arasında olan 2 ay yüzünden takip etmemiz zor oluyor. Secret Empire bence çok hikayeli bir konu olarak bunu daha iyi başarmıştı.

Diğer minik konumuz ise biraz önce de bahsettiğim için hikayenin çok yavaş gitmesi. Çok fazla hikaye var ve çok yavaş gidiyor. Üstüne sayının sonunda iki yeni konu açtı. Eğer bu konuların hepsi tek sayıda çözülürse sinirlenirim baya. Bu hızlı bitirme iyi temellendirilmiş, yazılmış ve güçlendirilmiş hikayelerin etkisini düşürüyor. Asıl korktuğum ise hikayenin bitmesine iki sayı ve iki tie-in kaldı. Pedalları çevir Snyder Bey.

Sayı beklenmedik olaylar ve hikaye döndürücüler ile dolu. Pek tahmin edilebilecek bir hikaye değil. Aynı zamanda serinin üstüne koyulmuş karanlık ton baya iyi. Aksiyon ise güçlü ve güzel ilerliyor ama benim en sevdiğim şeyi sayının diyalogları idi. Hele sayının başındakiler. Greg Capullo'nun çizimleri ise her zamanki gibi parıldıyor. Renklendirme ise çok temiz. Kısacası, Metal #4 yavaş ve yavaşlığından korkutan ve akışını bozan ama güçlü hikayesi ve çizimi olan bir sayı. Sonraki sayılarda ve haberlerde görüşmek üzere. Hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.