Metal Günlükleri-2: Hawkman: Found İnceleme'Metal Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Metal Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Metal hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Metal ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Metal yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Hawkman: Found #1 İnceleme

İlk olarak incelemeye başlamadan önce bunu söylemem lazım. Eğer şu ana kadar hiçbir Metal sayısı veya bu tie-in'i okumadıysanız bu inceleme Metal ve Hawkman Found ile ilgili spoilerlar içermektedir. Bunu söyledikten sonra incelemeye giriş yapabiliriz. İlk olarak bu, sayıyı Jeff Lemire yazıyor. Yani sayı emin ellerde. Ama korktuğum gibi sayı Metal serisinin yavaş hikayesini ilerletmiyor. Tek hikayeye katkı sağlıyor. Hawkman neredeydi sorusuna cevap veriyor. 

Sayı güzel bir ortam yaratmış. Bana ucundan Planet Of The Apes'in 1968 filmini hatırlattı. Diyaloglar ise fena değil. Daha çok Hawkman'in iç sesini okuyoruz. Bu iç ses kendisini keşfetmesi ve tüm sayının tabanında bulunan kabus teması ile ilgili. 

Geldik hikayeye. Hikaye bir sonuç dışında çoğu şeyi bulunduruyor. Merak ettirici bir başlangıcı var ama sonra büyük aksiyon gelene kadar biraz kopuyorsunuz. Bence bunun nedeni pek bir şey anlatmaması. Bildiğiniz arka planı bilmeseniz okuduklarınız size pek bir şey ifade etmiyor. Hikaye olarak tatmin edici ama Metal tie-in'i olarak bakarsak çok düz ve beklenti altı kalıyor. Pek bir şey de açıklamıyor Metal'de yaşananlarla ilgili. O Hawkman tanrımsı şeyini hala anladığımı zannetmiyorum.


Sayının çizeri Bryan Hitch. Çizim olarak pek hayranı olduğumu söyleyemem. O güzel kapaklardan sonra iç çizimler biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Hitch Bey çizerken her panelinde bir odak noktası yaratıyor. O odak noktası dışındaki çoğu yer çizim olarak ortalama altı kalıyor. O yüzden çoğu panelde karakter çizimi ortalama üstüne oluyor. 

Kısacası, Hawkman: Found tek başına ayakta kalabilse de Metal hikayesini aman aman bir katkı sağlamıyor ve 4.sayının sonunda bırakılan beklentinin altında kalıyor. Jeff Lemire'ın güzel diyalogları ve Bryan Hitch'in ortalama çizimleri güzel bir sayı çıkartıyor. Sonraki sayılarda ve haberlerde görüşmek üzere. Hoşçakalın...
Notum: 7.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.