"No Justice" Hakkında Bildiğimiz Her Şey!


DC'nin 2018 Mayıs ayında başlatacağı Justice League: No Justice adlı eventi gümbür gümbür duyurulldu. Bizde bu önemli olay hakkındaki aklınızda bulunan muhtemel sorularınızı cevaplamak istedik.

NEDİR BU "NO JUSTICE" ?


No Justice, Mayıs ayında haftalık olarak çıkacak 4 sayılık bir hikaye. Bu hikayenin ana konusu Braniac'ın Dünya'ya gelip Justice League'i yakında Dünya'yı yok etmeye gelecek bir düşman hakkında uyarması ile ilgili. League güçlerinin birleşiminin bile bu tehditi durduramadığını görünce Brainiac bir plan sunar. Bu strateji kahramanlar ve kötülerin birleşip dört takıma ayrılması. Farklı bir uzaylı gezegeninin kaderi bu dört takımın başarısı ile ilgili. Eğer başaramazlarsa sadece Dünya değil, tüm DC evreni tehlikede olur. Hikaye kısaca bu. Bu hikaye şu anda devam eden iki Justice League serisini (JL, JLA) sonlandıracak.

YAZAR-ÇİZER EKİBİ

Geldik seriye olan güvenimizi yükselten yere. Hikayenin yazar koltuklarında (Evet koltuklar) Scott Snyder, James Tynion IV ve Joshua Williamson bulunmakta. Şampiyonlar Ligi gibi. Bu dört sayının çizimlerini ise Francis Manapul çizmekte. 

HİKAYENİN SONUÇLARI 

Bu dört sayının sonucunda yeni Justice League serileri başlayacak. Muhtemelen seride oluşacak her takımın bir serisi olacak. Snyder ana Justice League serisini alacakken Tynion ve Williamson diğer yan serileri yazacak. Ayrıca daha yazarı bilinmeyen seriler de çıkacak. Bu serilerin çizerlerini ve çıkış tarihlerini bilmiyoruz. Size seride dört takım olacak demiştik. Şimdi göreceğiniz resimler ise takımlar, takımın içiindekiler ve takımın adı. 

Takım Wonder: Raven, Doctor Fate, Wonder Woman, Zatanna, Etrigan
Takım Wisdom: Atom, Harley Quinn, Flash, Robin (Damian Wayne), Cyborg
Takım Mystery: Starro (Ne Alaka), Starfire, Superman, Martian Manhunter, Sinestro
Takım Entropy: Beast Boy, Lobo, Batman, Lex Luthor, Deathstroke 
Justice League: No Justice #1 Mayıs ayında başlıyor...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.