'Sen Kimsin?' Darth Maul

darth maul ile ilgili görsel sonucu

Site açıldığından bu yana Marvel ve DC karakterlerini tanıttık. Bu sefer ise bir değişiklik yaparak bir Star Wars karakteri olan Darth Maul’u tanıtacağız. Sizde hazırsanız başlayalım...

Karakterin Orijini

Iridonia gezegeninde doğmuştur, gerçek ismi Khameir Sarin’dir. Ailesi o çok küçükken katledilmiştir ve kendisi de ailesi hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Maul, Sithlerin Lord’u Darth Sidious tarafından alındı ve Darth Sidious’ın ilk çırağıydı. Yıllarca karanlık tarafın eğitimini gördü. Eğitimi süresince Maul’un korktuğunu gösteren herhangi bir hareketi ve merhamet, vicdan azabı gibi düşüncelerini ima ettiği her an Darth Sidious, yani ustası tarafından cezalandırılırdı. Maul yıllarca Sith’in silahı olmak için eğitildi. İkili ışın kılıcı kullanmayı öğrendi ve sonunda onca yıllın ardından Maul, ustası tarafından saf nefretle dolu bir silaha çevirilmişti. Bütün vücudunu kaplayan Sith dövmeleriyle işaretlenmiş olan Maul, Darth Sidious’un tüm acımasız eğitimine rağmen yılmadan başarıya ulaşmış ve karanlık tarafın en iyi Sithlerinden birisi olmuştur. Ustasına tapan Maul ona ittihat ediyor, asla sözünden çıkmıyordu.  

Bir gün Darth Sideous, Maul’u izole edilmiş bir dış Rim dünyasına bırakır. Orada onu suikastçi ordularının avcıları tarafından avlanırken yalnız başına hayatta kalmaya zorlar. Bir ay sonra ustası geri döner. Ustasıyla karşılaşan Maul’un durumu berbattır üstüne üstlük ustası kendisine meydan okur ve Darth Sideous Maul’a başarısız olduğunu ve yakında değiştirileceğini söyler. Öfkeden deliye dönen Maul ustasını bu düello da neredeyse yenecekken sonunda tükendiğini hisseder ve kendini ölüm için hazırlar. Hani şu “her şey aslında bir rüyaymış” klişesi var ya, işte bu sefer her şey aslında Darth Sideous tarafından hazırlanmış bir testmiş. Testi geçen ve hayatta kalmayı başaran Maul’u ustası, Sith’in Karanlık Lordlarından biri olarak ilan eder. Artık onun ismi Darth Maul’dur.

darth maul ile ilgili görsel sonucu

Karakterin Güçleri

3 yaşından itibaren mükemmel bir akrobat olarak eğitildi. Darth Maul, Darth Sidious tarafından çırak olarak değil bir katil olarak yetiştirilmiştir. Onun eğitiminde özellikle fiziksel savaşa daha çok yer verildi. Force Lightning ve Dun Möch gibi geleneksel Sith teknikleri yerine Juyo tekniği ile eğitildi. Buna ek olarak kendisinin çift taraflı ışın kılıcı da vardır. Fiziksel güçleri haricinde zihin hileleri yapabilmektedir. Bu gücünü kullanarak bir askerin termal patlayıcıyı patlatmasını bile sağlamıştır.

Karakteri Kimler Yarattı ve Çıkış Tarihi

Darth Maul 1999 yılında Star Wars: The Phantom Menace filmi ile karşımıza çıktı. Dövüş sanatları uzmanı Ray Park tarafından canlandırılmıştır ve İngiliz aktör Peter Serafinowicz tarafından seslendirilmiştir.

darth maul ile ilgili görsel sonucu

Karakterin Düşmanları ve Yakın Dostları

Yoda, Obi-Wan Kenobi, Luminara Unduli, Hera Syndulla, Depa Billaba ve Aayla Secura  düşmanları arasında yer alırken Chopper, Ziton Moj, Rook Kast, Gar Saxon dostları arasında yer alır. 

Bir Sen Kimsin yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazı serimizde görmek istediğiniz karakterleri yorumlara yazabilirsiniz. Kendinize iyi bakın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.