Star Wars Günlükleri-3: Darth Vader #9 İnceleme

İlgili resim


'Star Wars Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Star Wars Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Star Wars hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Star Wars ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Star Wars yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.


Öncelikle sayı okuduğunuzda çok dolu bir sayıymış gibi gelebilir ama daha sonra yeniden bir göz atınca sayıda diğerlerine nazaran daha az olay olduğunu görebilirsiniz. Sayımızda -tüm seride olduğu gibi- heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayıda göz önüne çıkan şey kesinikle aksiyon diyebilirim, hele ki ışın kılıcı sahnelerini seviyorsanız bu sayıyı büyük bir zevkle okuyacaksınızdır. Karakterlere gelirsek ön planda tutulan ve tüm hikaye boyunca iyi işlenen Jocasta Nu adlı Jedi'ımızın yine çok iyi rol aldığını görebiliriz. Ayrıca bu sayıda karşımıza çıkan Grand Inquisitor karakteri ile Jocasta'nın güzel sahneleri olduğunuda unutmamak lazım. 

Bu sayıda Darth Vader'ın çok büyük bir üstünlük gösteremediğini, Jocasta Nu'yu kovalayarak biraz geride kaldığını görebiliriz. Peki bu durum beni rahatsız etti mi? cevabım hayır olacak. Ne kadar Darth Vader serisi olsa da bana iyi bir şey sunduklarında hiç çekinmeden takdir ederim.


Görüşlerim

Camuncoli'nin çizimleri yine sayıda beni en etkiliyen şeylerden biri oldu. Hikaye desen çok iyi gidiyor, karakter gidişatı desen seri yeni dahil olanlar ve hali hazırda seride olanlar her iki kategoride çok iyi ve sonunda aksiyon bakımından bizi doyuran bir sayı geldi ama önemli olan bize iyi ve hikayenin tadını bozmayacak bir aksiyondu ki isteneni kesinlikle verdi diyebilirim. Bu incelemeden de bu kadar, sonraki incelemelerde görüşmek üzere hoşçakalın...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.