Batman #38 İnceleme


'Rebirth Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Rebirth Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Rebirth hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Rebirth ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Rebirth yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Batman #38 İnceleme

Bu sayıyı düşününce eğer daha uzun yapılsa nasıl Batman'in psikolojik olarak büyük sarsıntıya girebileceği bir hikaye çıkabileceğini fark ettim. Ama bunun yerine tek sayıda halletmek seçilmiş. Oysaki Batman'in değil ama Bruce Wayne'in yansıtmış olduğu "Muhteşem olmak için aileniz ölmeli" şeklinde yaydığı tuhaf politikanın bazı insanlara etkisini çok iyi yansıtmış sayı. Keşke bu daha uzun tutul saymış dedirtiyor.
Sayı bir dedektiflik hikayesi üzerine kurulu. Tahmin edilebilir mi? Muhtemelen anlayabileceğinizi düşünüyorum. Sayıda bir ailenin cinayeti var ve sadece oğlu hayatta kaldı. Batman'se bunu çözmeye çalışıyor. Düz bir hikaye ama diyaloglar ve karakterler ile eğlendirebiliyor.


Çizimler fena değil. Hikayeye ve tona uymuş güzelce. Muhtemelen seride en çok sevdiğim sayıydı bu. Daha güçlü ve zekice hazırlanmış bir sayı uzun zamandır görmüyorduk Batman'den. Kısacası, zekice tasarlanmış ve ilk kez beni tatmin eden bir Batman sayısıydı. Bir sayıyla yetinmese dedirdi ama belki bu hali daha iyidir. Sonraki sayılarda ve haberlerde görüşmek üzere. Hoşçakalın...


Notum: 9.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.