Facebook'un Dizisinde Elizabeth Olsen!


Avengers'ın yıldızı Elizabeth Olsen, Facebook'un geliştirdiği dram-komedi kategorisinde yer alan dizinin afişinin en tepesine ismini yazdırdı. Dizi, Facebook Watch olarak bilinen yayın platformunda boy gösterecek.

Bu haber bize henüz Ağustosta kurulmuş olan Facebook Watch'un artan başarısını gösteriyor. Önümüzdeki aylarda işi daha da büyütmek, geliştirmek niyetindeler. Bildiğimiz kadarıyla Facebook, 2018'de 1 milyar doları programlama yapmak için kenara ayırdı. Bu para boşa harcanmaz ve bizim önümüze dizi adı altında çöp sunmazlar umarım...

Deadline'ın yayınladığı habere göre yeni bir dram-komedi dizisi yolda ve baş rolü de Elizabeth Olsen. Nam-ı diğer Scarlet Witch. Dizi bölümlerinin süresi yarım saat olarak belirtilirken sezonun da on bölümden oluşacağını öğrendik. Showtime, dizinin geliştiricisi oldu ve dizi senaryosunu yazmak Kit Steinkellnar'a kaldı. Arka planda tek gördüğümüz isim Steinkellnar değil. Lizzy Weiss (Switched At Birth) ve hem baş yapımcı hem de yönetmen olan James Ponsoldt (Master Of None) da yaratıcılar arasında. Little Miss Sunshine'ın arkasındaki stüdyo Big Beach, TV bölümünü yönetecek.


Dizi hakkında bildiklerimiz az ancak, Elizabeth Olsen'ın dertli, dul bir kadını oynayacağı ve kendi geçmişindeki insanlarla yeniden bir araya geleceği düşünülüyor. Tesadüfen, benzer bir yayın platformu olan YouTube Red, Santa Clarita Diet'in yaratıcılarıyla birlikte Widow adında bir dizi yapmayı planlıyor.

Önümüzdeki aylarda dizi ve Facebook Watch hakkında daha çok haber edineceğiz muhtemelen. Facebook, orijinal içeriğe 1 milyar dolar ayırdığına göre bu parayı fazlasıyla kazanmak isteyecektir. Bu da demek oluyor ki; reklamlara ve açıklamalara hazır olmamız gerekiyor. Facebook'un harcayacağı para ve paylaşacağı içerikler olumlu karşılanırsa eğer; Facebook Watch'un, Netflix ve Hulu gibi popüler yayın platformlarına gerçek bir rakip olması -tabiri caizse- işten bile değil. Ancak, daha katedecekleri çok yol var. İzleyip göreceğiz...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.