Haftalık Çizgi Roman İncelemeleri- 9


3 Ocak'ta çıkmış önemli, güzel ve kötü çizgi romanları sizler için kısaca inceleyeceğim ve puanlayacağım. Önceki haftalıkları ve incelemeleri burada bulabilirsiniz.


BATMAN AND THE SIGNAL #1

Batman and the Signal, Scott Snyder'ın yazdığı 3 sayılık yeni bir mini-seri. Yanlış okumadınız seri 3 sayı. Güçlü bir hikaye benim için en az 4 sayıdır. Ama Scott Snyder'a olan güvenim tam. Sayı güzel bir giriş yaptı. We Are Robin serisinden beri parıldayamayan Duke'un parlama anının bu seri olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca sayıda We Are Robin serisinden tanıyabileceğiniz tatlı karakterler bulunmakta. Düşman biraz düşük gözüktü ama iyileşeceğini düşünüyorum. Batman isminin Signal'ın üstünde bulunduğu bu seride ise Batman baya az. Çizimleri ise beğenemedim. Kötü değil ama daha iyi bir çizer bulunabilirdi. Biraz unutulabilir ama iyileşeceğine inanıyorum. 

Notum: 7.5


BATMAN: WHITE KNIGHT #4

Bu serinin gerçekçi tarafları cidden çok güzel. Bu siyasi ortam ve toplum olaylarının gerçekçi tarafları beni şaşırtmaya devam ediyor. Sayı yavaş başlıyor ama ilerledikçe hızlanıyor. Düşman pek bana ilgi çekici gözükmedi ama daha iyileşeceğinden eminim. Jack Napier'in planı ise hiç fena gözükmüyor. Tabi işe yararsa. Bilirsiniz Joker şansını. Çizim ise yine çok güzel.

Notum: 8.3SUPERMAN #38

Bu serinin ne kadar kaliteli bir başlangıç yaptığına hayran kalmıştım. O aksiyon, o anlatım, o karakter etkileşimleri ne güzeldi. Bu sayıda onların çoğu güzel değil! Aksiyon iyi, ama anlatım hayal kırıklığı. O son nedir ya! Geleceğin Teen Titans'ı için çok heyecanlıydım ama hayal kırıklığı çıktı. Çizim ise güzel onu söyleyebilirim. Bu bize vaat edilen şey değil. Hikayenin son bir şansı var. Son sayıda belki ama belki bir şey başarabilir.

Notum: 6.7GUARDIANS OF THE GALAXY #150

Bu seri çok nadir başarılabilen bir şeyi yaptı. Eski ve ölü bir karakteri güzelce geri döndürdü aynı zamanda tatmin edici bir son yarattı seriye. Aslında tam son denilemez bu tüm hikaye bir temeldi Infinity Countdown için. Kısacası bu bir son değil. Karakterizasyon, ilerleyiş, çizimi ve aksiyonu çok güzel. Hikaye Infinity Countdown için beni baya gazladı. Ama çok fazla artı konu var ve eğer bu konular evente kalırsa Metal gibi doluluğundan sorun çıkabilir.

Notum: 9.0 

PHOENIX RESURRECTION: THE RETURN OF JEAN GREY #2

Matthew Rosenberg yine güzel bir sayı sunmuş. Sayıda bir sürü gizlenmiş eski serilere yönelik göndermeler var. Güzel çizimler, aksiyon ve dopdolu bir eğlenceye sahip. Çok temiz aynı zamanda, ama bir soru işaretim var. O Magneto olayı neydi şimdi? Aynı zamanda biraz filler sayı gibiydi. Sadece bize Jean'in olduğu yeri daha iyi yansıtmaya çalışıyorlardı.

Notum: 9.0


ROUGE AND GAMBIT #1

Sayı bana eski ve eğlenceli çiftlerin ajan olduğu filmleri hatırlattı. Eğlenceli ve güzel bir başlangıç yaptığını düşünüyorum. Ne yazık ki olay ve düşman yeteri kadar ilgi çekici gelemedi bana. Çizimler ve karakterlerimiz arasındaki ilişki güzel olmuş. Bu 5 sayılık seriyi az çok merak ediyorum. Sayıyı önermekteyim ama cilt halini beklemeniz daha yararlı olur.

Notum: 7.3


Bu yazıda sizlere okuduğum sayılarla ilgili kısa kısa görüşlerimden bahsettim. Önümüzdeki incelemelerde farklı sayılarla görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.