Legacy Günlükleri: Venom Inc. İnceleme


'Legacy Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Legacy Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Legacy hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Legacy ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Legacy yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Venom Inc. İnceleme

Acayip bir Venom fanı olarak son zamanlarda çıkan neredeyse hiçbir Venom hikayesinden tatmin olmuyordum. Serisi sıkıcı gidiyor, Venomverse ilgi çekici  başlayıp sadece aksiyona dayanarak biten bir hayal kırıklığıydı. Venom Inc. için kesinlikle söyleyebilirim ki bu istediğimiz Venom hikayesi değildi. Hatta sevmeme nedenim Venomverse ile aynı. İlgi çekici başlayıp boş aksiyon ile bitiyor.

Hikaye Eddie Brock, Flash Thompson, Peter Parker'ın New York'u ve mafyaları eski bir simbiyot taşıyıcısı olan Maniac'ı durdurması ile ilgili en basit halinde. Alpha sayısı ilginç başlamıştı hatta haftalığı iyi takip edenler ne kadar coştuğumu okumuştur. Fan Service doluydu. Flash hiç olmadığı kadar iyi döndü serilere. Eddie sonunda Spider-Man'e kahraman olduğunu kanıtlayabilirdi. İlk iki partında hikaye benim için iyi gidiyordu sonra ise biraz sünmeye başladı.

Yine ortalama üstüydü. Karakterler çok iyi gidiyordu. Beni tatmin ediyordu. Ama seride beni en çok rahatsız eden şey Maniac'tı. Karakterin motivasyonu çok tembel. Lee Price ortalama bir kötü adam bile olamıyor. Beni en çok hayal kırıklığına uğratan şey Omega sayısıydı. Hikaye daha ilgi çekici, Maniac'ın cidden planına yaklaşabileceği bir yere gidebilecekken tembel yolu seçip aksiyona yöneldi. Tüm sayı cidden koca bir dövüştü.


Yine çoğu istediğime ulaştım aslında. Flash Thompson parladı ve serisini hak ettiğini belirtti. Eddie kahramanlığını gösterdi ama sayıda olan olaylar daha iyi planlanabilirdi. Aksiyon kötü değil hatta iyi ama tüm seri boyunca planlanan şeyler kahramanların koca bir yaratıkla dövüşerek bitmesi. Tam bir hayal kırıklığı.

Çizer Ryan Stegman Venom ruhuna erişmiş. Eddie Brock baya iyi çizilmiş. Ama sanki düşmanların dizaynı daha iyi olabilirdi. Çok sade kalmış. Renklendirmeler ise çok yakışmış. 

Kısacası, Venom Inc. güzel bir başlangıç yapıp rezil bir son ile kapatan bir hikayeydi. Güzel karakter anlarına ve çizimlere sahipti. Sonraki Venom eventi Poison X. O bitince onun da incelemesi gelir muhtemelen. Ona olan umudum Venomverse'den sonra biraz düştü. Peki siz bu event hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki incelemelerde görüşmek üzere...

Hikaye sonu ortalama puan: 7.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.