Talihsiz Serüvenler Dizisi 3. Sezonda Bitiyor!

A Series of Unfortunate Events ile ilgili görsel sonucu

Dizinin hem yapımcısı ve hem de yıldızı olan Neil Patrick Harris'in de onaylaması ile birlikte Netflix’in A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi) dizisinin maalesef 3.Sezon sonrasında biteceğini öğrenmiş olduk. Netflix daha önceden, Unfortunate Events dizisinin her sezonuyla birlikte, her birinde 2 bölüm olacak şekilde 4-5 kitap basmıştı. Sezon 1, 1-4 arası kitaplardayken; Sezon 2, 5-9 arası kitaplardan oluşacaktı. Bu da demek oluyor ki 3. Sezon 10-13 arası kitaplarda yer alacak.

İzleyenlerin de bildiği gibi A Series of Unfortunate Events, aşırı derecede şanssız olan Baudelaire yetimleri Violet, Klaus, ve Sunny‘nin hayatlarıyla ilgili. Bu şanssız yetimler, ebeveynlerinin ölümlerinden sonra Kont Olaf’ın gönderilmişlerdi, ancak Kont Olaf’ın sadece kendi paralarına ilgi duyduğunu anlamaları pek de uzun sürmemişti. Daha sonrasında ise zamanın kalanını, Kont’un planlarını önleyerek ve bir bakıcıdan diğerine geçerek harcamışlardı. Sezon 1’de, onları, kibar Monty Amca, gramer manyağı Josephine Hala ve Lucky Smells çalışanlarıyla zaman geçirirken görmüştük. Ayrıca Sezon 2, diziye; dehşet verici bir otel, tehlike dolu bir karnaval ve de özellikle Baudelaire’ların yeni okulu gibi birçok yeni yer getirecek. Elbette, Kont Olaf'da fazla arka planda olmayacak.

A Series of Unfortunate Events ile ilgili görsel sonucu

Bir röportajda Harris’in de açıklamasıyla; Netflix’in Sezon 3’te Baudelaire’ların planını batıracağını ve maceralarının sonunu getireceğini öğrendik. Ayrıca Lemony Snicket’ın sevilen kitap serilerine de değinmişti:
‘Bilerek kitaplara çok uygun, doğru ve bağlı kaldık. Kitaplarda olmayan birkaç karakter ekledik, büyük ihtimalle kitaplara koyamayacağınız birkaç şarkı ekledik, yine de asıl çalıştığımız yapıya bağlı kaldık’
Netflix’in A Series of Unfortunate Events dizisi gerçekten de kitaplara ne kadar iyi bağlı kaldığı konusunda övülmüştü. Ancak bu kadar bağlı kaldığı için de kitaplarda olan olayların dışına çıkamayacaktı. Geçtiğimiz günlerde Netflix, yine kitaplara dayanan birkaç dizinin 2. Sezonlarını ekledi. Fakat bazen böyle birçok iyi şey olsa da, kim en sevdiği dizinin sonunu görmek ister ki? Tüm dizi severlerimizin yorumlarını bekliyoruz, görüşmek üzere…

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.