The Flash Annual #1 İnceleme

flash war annual ile ilgili görsel sonucu


'Rebirth Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Rebirth Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Rebirth hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Rebirth ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Rebirth yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Geçtiğimiz günlerde ülkemize giriş yapan Flash annual #1 büyük bir beklenti ile geldi. Bu sayının en büyük önemi ise herkesin büyük bir heyecanla beklediği Flash war hikayesinin temelleri bu sayıda atılıyor. Joshua Williamson burada tebrik ediyorum çünkü girişi bize sıkmadan, akıcı ve merak uyandırıcı bir şekilde sunmuş. 

Çizimleri ise başarılı buldum, sayı için bir eksisi yok ama tabii ki daha iyi olabilirdi. Hikayeye geri dönersek, flash ekibimizin kurtarma operasyonundan sonra birlikte oturup tacos yemeleri sayıda içimin ısındığı ve en çok hoşuma giden yerlerden biriydi. Wally'nin masadan kalkmasıyla yemek olayı yarıda kesilip Barry ile koşarken ki diyalogları okurları heyecanlandırmaya yetmiştir, bunun yanında Wally'nin karar verme aşamalarını ve düşüncülerini iyi işlemişler. Daha sonra Wally'nin kendince bir karar verip Frankıe ile konuşmaya gitmiştir, tam her şey yoluna giriyor derken Magenta'ya dönüşmüş ve kendisinin dediği gibi bir canavar şeklinde etrafa saldırmaya başlamıştır, Wally'yi etkisiz hale getirmiştir ama bu uzun sürmeyip Wally bir şekilde sıyrılmıştır ve yine içimi ısıtan o ana gelmişlerdir, Frankıe'nin büyüdüğü yere... bunun yanında Frankıe'nin Wally ile ilgili hatıralarını hatırlaması, Wally'nin eski arkadaşıyla tekrar bir araya gelmesi sayıya ufak bir tatlılık katmış, bir yandan da bu olay titans okurlarını da mutlu etmiştir. Nightwing ile sohbetleri de sayıya ayrı bir hava katmış. Bu olanlar gelişirken Flash müzesi ile ilgilenen birlik diyebileceğimiz bir grubun konuşmaları ve planları karşılıyor bizi, asıl soru ise bu grubu yöneten gizemli kişinin kim olduğu. Evet doğru tahmin, karşınızda Zoom!

Sayıya genel olarak ele aldığımızda bizleri kesinlikle tatmin eden bir sayı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yeri geldiğinde Flash ailesi içindeki tatlı sohbetler, yeri geldiğinde fikir ayrılıkları, yeri geldiğinde duygusallık ve yeri gediğinde aksiyon tam tadındaydı. Hikaye okuyucuyu sıkmadan ve akıcı bir şekilde önümüze koyulmuştu, çizimler ise sayının kalitesini bozmayan, aksiyonu çok iyi yaşatan çizgilerdi. Sonuçta ise bizlerin büyük bir heyecanla beklediği bir hikayeye ilk adımımızı atmış olduk.

Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.