Venom Fragmanının Detaylı İncelemesi


Geçtiğimiz gün Sony'nin Venom filminin ilk fragmanı çıktı. İzleyenlerin çoğu ise hayal kırıklığı yaşamıştı. Nedeni ise fragmanda Venom'un gözükmemesiydi. Bense pek hayal kırıklığına uğramadım. Nede olsa filmin çekimleri geçen hafta bitti ve çoğu şeyin CGI'yı tamamlanmadı. Kötü CGI'lı Venom görsek daha mı mutlu olacaktık, tartışılır. Neyse daha fazla uzatmadan fragmanda kaçırmış olabileceğiniz şeyleri detaylıca anlattığımız bu yazımıza başlayalım. Burada filmin geçtiği yer olan San Fransisco'ya uzaktan bir bakış atıyoruz. Filmin baz aldığı çizgi romanlardan biri olan Lethal Protector hikayesi de burada geçmektedir. 


Belki biliyorsunuzdur simbiyot gizlenmek için taşıyıcısının üstünde giysiye dönüşebilir. Belki size biraz saçma gelecek ama bence burada Eddie'nin giydiği ceket simbiyot olabilir. Tabii bu benim teorim, gerçek olmayabilir. Burada Eddie Brock'un eski sevgilisi olan ve Michelle Williams'ın Anne Weying karakterini görüyoruz. O sırada zaten arkada Eddie ayrılıklardan bahsediyor. Anne Weying çizgi romanlarda bir ara ayrıca She-Venom olmuştur. Kendisi bir avukat ve bu sahnede onu hastanede görüyoruz. Nedenini tahmin etmek biraz zor.


Life Foundation bu filmdeki düşman şirket olmakta. Bu sahnede Eddie Brock'un buraya muhtemelen izinsiz ve gizlice sızışını görüyoruz. Bu şirket simbiyotlar üzerinde deneyler yapmakta. Eddie ise bununla ilgili bilgiler toplamaya çalışıyor. 


Bu sahnede bir ceset görüyoruz. Bunla ilgili iki tahminim var. Ya Venom'un öldürdüğü birisi ya da Life Foundation'ın simbiyot deneyleri sonucu ölen bir denek. Bana ilki daha mantıklı geliyor, ama göreceğiz.


Bu sahnede dünyaya düşmüş bir uzay gemisi görüyoruz. Muhtemelen simbiyotların Dünya'ya nasıl geldiğini gösteriyor. Kısacası simbiyotların Dünya'ya geliş hikayesi biraz değiştirilmiş olabilir. Belki Spider-Man'siz bir Venom origini görürüz. 


Burada muhtemelen uzay gemisinden çıkan simbiyotları görüyoruz. Birden fazla kapsül ve simbiyot görmemiz Lethal Protector hikayesindeki gibi Scream, Agony gibi birden fazla taşıyıcı görebiliriz.


Burada ekran kararmadan önce zor olsa da Life Foundation çalışanları ve oranın başı olan Riz Ahmed tarafından oynanan Carlton Drake'i görüyoruz. 


Fragmanın sonrasında Eddie Brock Life Foundation'dan kaçıyor. Şirket alarma geçerken koşuyor, ormanlarda koşuyor, motosiklet ile kaçıyor. Baya koşuyor kısacası.


Burada tam olarak ne olduğu belli olmuyor ama birkaç tane teori var. İlk teori burası CGI'yı tamamlanmamış bir yer. Filmde karakterler simbiyot tarafından çekilecek. Diğer teori ise Eddie Brock'un telekinezi yani nesneleri hareket ettirme gücüne sahip olacağı. Ben umarım ilk teoridir diyorum çünkü telekinezi sahibi bir Eddie görmek istemem.


Son olarak burada ise Eddie'nin Venom'a dönüşmesini yavaştan görmeye başlıyoruz. Boynundaki damarların siyahlaşması ve yayılması ile dönüşümü gösteriyorlar. Ayrıca Eddie'nin bu ilk dönüşümü olabilir, çünkü baya acı çektiği gözüküyor.

Peki sizin fragmanda bulduğunuz ve bizim bulamadığımız veya kaçırmış olabileceğimiz şeyler var mı? Siz fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz. Sonraki haberlerde ve incelemelerde görüşmek üzere. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.