Batman #39 ve #40 İnceleme


'Rebirth Günlükleri' Yazı Serisi Nedir?: 

'Rebirth Günlükleri' yazı serisi sayesinde sizlere Rebirth hakkında sunmak istediğimiz her şeyi sunacağız. Gerek haberler olsun gerek incelemeler olsun Rebirth ile bağlantılı olan bütün yazılarımız bu başlık altında olacak. Böylece sitemizin arama kutusuna sadece Rebirth yazarak bu yazılara ulaşmış olacaksınız.

Batman #39-#40 İnceleme

"Superfriends" hikayesi Superman ardından Wonder Woman ile devam ediyor. Bu sefer Batman ve Wonder Woman zamanın normalden daha hızlı geçtiği ve yaratıkların hiç durmadan saldırıp durduğu bir yere gidiyor. Bu yaratıkların bizim evrene geçmemesini sağlayan The Gentle Man ile yer değiştiriyorlar. The Gentle Man ile Catwoman birkaç saat boyunca takılacakken Batman ve Wonder Woman 40 yıla yakın bir süre yaratıklarla savaşacak. Bence hikaye iki sayılık bir hikaye için güzel. The Gentle Man saygılı bir kişilik ve birkaç saat içinde sevdiği birisi ile yüzleşiyor. Karakteri baya beğendim açıkçası. Daha sonra kesinlikle yeniden görmek isterim.


O sırada Batman ve Catwoman'ın aşkı Gentle Man ve Wonder Woman tarafından paralel olarak sorgulanıyor. Hikayede ayrıca bir Batman ve Wonder Woman arasında bir elektriklenme oluyor. Sayıda aralarında baya tuhaf ve karakter dışı sahneler oluyor ama bunları ben zamanın hızlı geçtiği bir yerde 10-40 yıl boyunca durunca yaşanan bir insanın kendi gerçek halini dışa vurmaya başlamasından oluşan minik bir akıl kaçırmaya bağlıyorum. 


Hikayenin çoğu Gentle Man'in sorgulaması ile geçiyor. Etrafında gördükleri ve tanıştıkları tam bir centilmen gibi sorguluyor. Sayıdaki aksiyon ise büyük değil ama kaliteliydi. Savaşların bitmediği bir yerde geçse de aksiyon ön planda olduğunu söyleyemem.

Çizimler güzel olmuş. İki sayı için yeterli buldum. Ama hikayede en çok sevdiğim tasarım Batman'in yaratık öldürücü zırhlı kostümü. Saçma gözükebilir ama acayip havalı. Keşke zırh sadece koruma ve saldırmadan oluşmasaydı. Batman bir hazırlık efendisi olarak yaratıklarla savaşmak için sadece zırh ve kılıç kullanıyor.

Kısacası, hikaye güzel bir takım sayısı olmuş. Karakterler, çizim çok güzel. Eğer daha fazla Batman ve Wonder Woman hikayesi görmek istiyorsanız The Brave and the Bold: Batman and Wonder Woman serisini okuyabilirsiniz. Daha sonraki incelemelerde görüşmek üzere...


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.