DC Comics Superman'ı Baştan Yazıyor!

İlgili resim

Geçtiğimiz aylarda Marvel'ın önemli yazarlarından olan Brian Michael Bendis DC Comics'e geçti. Bendis çalışmalarına hemen başladı ve DC Comics tarihinde köklü değişiklikler gerçekleştirdi. 

Yeni Superman serisi Man of Steel'in ilk sayısı birkaç hafta önce piyasaya çıktı. Seride açıkça görülüyor ki Bendis, Superman'in originini ve Krypton'un yok oluş hikayesini yeniden kaleme almış.

Bendis tarafından kaleme alınan bu yeni hikayede Krypton kaynakların yetersizliği yüzünden yok olmadı, aksine bir düşman tarafından yok edildi!

İlgili resimBu bahsettiğim düşmanın adı ''Rogol Zaar". Brian Michael Bendis bu düşmanı ilk kez Action Comics #1000'de karşımıza çıkardı ve Zaar, Superman'e Krypton' u yok ettiğini söyledi.

Rogol Zaar, gezegenlerdeki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri çürüterek onları kaosa sürüklüyor. Daha sonra da "Kozmik Evrensel Düzen Muhafızları " olarak tanınan koruyuculara, gezegenin Galaksideki barışı tehdit ettiğini iddia ederek ve gezegenleri öldürüşünü meşrulaştırmış oluyor. Aynı planı Krypton üzerinde de uyguluyor. Fakat Zaar, Koruyuculardan Krypton’un galaksi barışını tehdit etmediğini,tam aksine barış için çabalayan, teknolojiye ve bilime açık bir gezegen olduğunun yanıtını alıyor.
Koruyucuların bu red kararına rağmen Zaar durmuyor ve Krypton’u yok etmeyi başarıyor. Action Comics #1000’de Superman ile yüzleşen Rogol Zaar'ın “Tıpkı Jor-El’e verdiğim söz gibi, Krypton’u yok ettiğimde yaptığım gibi” demesiyle okurların kafası iyice karışıyor. 
Brian Michael Bendis'in Superman'i ve Krypton'u tamamen yeni bir şekilde ele alması hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Sizce iyi bir hamle mi? Bakalım serinin devamında bizi neler bekliyor...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.