DC Eylül Ayından Öğrendiklerimiz


Her ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. İyi okumalar!

KRİZ ANI Eylül ayında yeni bir DC eventi başlıyor. Heroes in CrisisTravma sonrası stres bozukluğu yaşayan kahramanların kaldığı bir yerde bir sürü kişinin gizemli bir şekilde ölmesi sonucu kahramanlar yastadır. Bunun üzerine Batman, Wonder Woman ve Superman bu gizemi çözmeye çalışır. Yazar Batman ve Mr. Miracle serisinden tanıyabileceğiniz Tom King. Ayrıca Doomsday Clock serisinde acayip açıklamalar olacak. Dr.Manhattan niye üzerinde oynamak için bildiğimiz ve sevdiğimiz DC evrenini seçti? Bu soruyu eylül ayında öğreneceğiz. He ayrıca çok sevilen Mr. Miracle serisi sona eriyor.

DEĞİŞİM ANIBat Family üyelerinin çoğu eylülde yeni kostümlere sahip olacak. Red Hood yeni bir göreve atılırken kostümünü de değiştiriyor. Ayrıca Batgirl de yeni bir kostüme sahip olacak. Biraz klasik kostüm birazcık Burnside kostümünün karması. Son olarak Batman eski kostümüne Tony S. Daniel'ın çizeceği hikayede geri dönüyor.

BİRAZ DAHA DEĞİŞİMEylülde karakterlerin sadece duyguları ve giysileri değişmiyor ama güçleri de değişiyor. Justice League Dark #3'te Wonder Woman yeni bir gücünü keşfedecek. The Flash #54 açıklamasında ise Flash artık en güçlü insan lakabını almış.

JOKER'DEN SONRAKİ HAYATDC'nin Black Label'ı birkaç ay önce açıklanmıştı. Eylülde ise bu Black Label'ın ilk açıklanan serilerinden biri başlıyor. Batman Damned! Hikaye Joker'in öldüğünün öğrenilmesi ile başlıyor. Sorun şu ki kimse kimin öldürdüğünü bilmiyor. Bunun üzerine Batman ve John Constantine bu gizemi çözmeye çalışır.

YÜZÜĞÜMDE BİR CYBORG SUPERMAN VAR!


Green Lanterns serisinde farklı ve tanıdık bir düşmanımız var. Cyborg Superman yani Hank Henshaw güç yüzüklerini ele geçirmeyi başarır ve Simon Baz'ın yüzüğünden konuşarak ona bazı şeyler yapmasına ikna eder. Mesela Superman'in kalesine gidip Cyborg Superman'i istediği güce ulaştırmak. Uzun zamandan sonra serinin bir hikayesini merak etmeye başladım. Umarım güzel bir şey çıkar.

BÜYÜK YARIŞ!


Nightwing (yeniden) ve Titans serisi aylık ikiye sayıya çıkıyor ama burada ilgimi çeken Nightwing serisinin açıklaması. Dick Grayson zorla büyük bir motosiklet yarışına katılır. Bu yarış hem uzun hem de tehlikeli. Silencer ise bir arkadaşını kurtarmak için aynı yarışa katılmıştır ama yarışın sadece bir kazananı olabilir. Asıl ilgimi çeken ise ödül. Yarışın kazananı Mobius Chair'a oturup bir soru sorma hakkı kazanacak. Her şeye bir cevabı olan Mobius Chair'ı uzun zamandır görmüyorduk.

DC eylül ayından en büyük öğrendiğimiz şeyler bunlardı. Sizin ilginizi neler çekti? Fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Sonraki haberlerde görüşmek üzere...


Yazan: 


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.