Infinity Countdown #3 İncelemeInfinity Countdown sürprizli ve bol aksiyonlu hikayesine devam ediyor. Hala event gibi değil derdim ama bunun bir event olmadığını öğrendik. Aslında sonraki evente bir hazırlık bu. O yüzden önceki incelemelerde dediğim bir event büyüklüğünde olmama eleştirimi geri çekiyorum ve bir daha açmamak üzere çeyizime kilitliyorum. 

Sayıda dopdolu maceralar var. Adam Warlock, Silver Surfer ve Ultron'un olduğu Saiph dövüşü baya heyecanlı devam ederken Xitaung'da güç taşı için yapılan savaş bu sayıda sonunda bitiyor. Baya aksiyonlu ve eğlenceli kavgalar bunlar. Araya da güzel, duygusal meseleler koymuşlar. Ayrıca yavaştan tie-inlere kapılar açılmaya başlanıyor.
 

Sayının ciddiye alınmaması gereken eğlenceli tarafları da var. Oluşan ciddiyeti bozsa da eğlenceli. Gerry Duggan'dan beklenebilecek haraketler. Mesela en klasiğinden Drax'ın güç taşı ve saksofonun gücünün birleşimi ile herkesi kurtarması. Saçma ama eğlenceli bir çözüm. Böyle şeyler çok kullanılmadığı sürece sıkıntı yok.

Sayıda daha önceden bahsettiğim gibi iki ana olay var. Bir hikayenin merkezinde Guardians of the galaxy, diğerinde ise Adam Warlock var. Şahsen ben Warlock'un hikayesini daha heyecanlı ve ilgi çekici buldum. Sayıda Silver Surfer ve Mind Stone ile yapılan şeyler de akıllıca kullanılmış. Düşman olarak bulunan Hank Pym/Ultron ise ne kadar havalı ve ilgi çekici gözükse de ben bir türlü ısınamadım. İlk Uncanny Avengers serisindeki halinden sonra biraz soğumuştum ama bence buradaki ana düşman o değil. Daha büyük bir düşman geliyor ve her sayının başında onla ilgili bir şey görüyoruz. Aaron Kuder, Mike Hawthorne ve Jordie Bellaire'den oluşan çizer takımı yine güzelce sayıyı hazırlamışlar. Hank Pym/Ultron ve makineleştirilmiş Silver Surfer harika gözüküyor. Renklendirme ise muazzam. Böyle yeni tasarımları daha çok göreceğimize dair bir his var içimde. 

Sayı yine heyecanlı bir şekilde bitti. Guardians of the Galaxy hikayesinde bir bölüm kapansa da Adam Warlock hikayesi hızlıca devam ediyor. Silver Surfer kısmındansa bir şeyler bekliyorum. Şurada sonraki eventi hazırlamak için iki sayı kaldı. Umarım o iki sayıyı ve tie-inleri iyi kullanırlar da eventte minik ve tek kişi üzerinden ilerleyen olaylar görmeyiz. Sonraki incelemelerde görüşmek üzere.

Notum: 8.0

Yazan:

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.