Luke Cage 2.Sezon İncelemesi

İlgili resim

Luke Cage 2.Sezonu ile Netflix'e gelmiş durumda. Tabii her Marvel-Netflix dizisi gibi bunu da bir günde silip süpürdüm. Bu incelemede hikayesinden tutun müziklerine kadar her noktasına değineceğim. Yazıda spoiler bulunmayacak. Konuşacağımız çok şey olduğuna göre hemen başlasak mı ne?

Hikayemiz Defenders sonrasını anlatıyor. Harlem'in kahramanı Luke Cage ünü yüzünden sadece sevilmekle kalmıyor ama aynı zamanda bir hedef tahtası oluyor. O sırada ilk sezondan tanıdığımız Shades ve Harlem'in kraliçesi Mariah Dillard  Stokes çoğu yasa dışı işleri yürütmektedir ama karşılarına yeni bir tehdit çıkar. Bushmaster. Kendisi Stokes ailesine karşı bir intikam duygusu beslemektedir ve Luke Cage gibi kurşun geçirmezdir. Cage'den tek farkı hızlı olmasıdır. Hikaye aslında bu kadar. Ancak birazdan değineceğim yan hikayeler de bulunmakta. 
Sezonda bir sürü yan hikaye var. İlk olarak Misty Knight'ın hem bir protez kol hem de polis karakolunda olan bir yan olayı var. Mariah ile kızının bir yan hikayesi var. Luke ile babasının çok kısa bir yan hikayesi bulunmakta. Son olarak Mariah ile Shades'in değişen bir aşk hikayesi var. Hiçbirini o kadar sevmedim. Bu hikayelerden sadece bazıları aklımda kaldı. Belki daha fazla yan hikaye vardır ama o kadar unutulabilir ki aklınızda kalmıyor. 

Sıra sezonun en büyük eksisinde. Uzunluk. Sadece bir ana hikaye 13 bölüme yayıldığı için bir yerden sonra bayıyorsunuz. Hele benim gibi hepsini bir günde izlerseniz. İlk sezon Cottonmouth hikayesinden sonra ne kadar sevmesem de Diamondback hikayesini sokuyordu. Burada ise sadece Bushmaster hikayesi var. Belki 8 bölüm olsa daha iyi olurdu. İlk sezondan tanıdığımız karakterler güzelce devam ettirilmiş. Hatta ilk sezon beğenmediğim Mariah'ı bu sezon daha gelişmiş ve iyi buldum. Tek bölüm gözükse de Iron Fist'i diğer gördüğümüz zamanlara göre oldukça beğendim. Daha eğlenceli ve düzgün davranan bir karaktere dönüşmüş. Yeni karakterlerde ise Mariah'ın kızı ve Luke'un babası var. Baba Cage'i baya beğenirken Tilda'ya pek ısınamadım. Düşmanımız Bushmaster ise Diamondback'ten daha iyi bir düşman olsa da bir Cottonmouth seviyesinde değil. 

Dizinin aksiyonlarını pek sevdiğimi söyleyemem. Biraz yavaş ve hep aynı şekilde ilerliyor. Kötüler Luke'a ateş eder sonra Luke hepsini bir güzel pataklar. Tek beğendiğim Luke Cage ile Iron Fist'in birlikte olduğu bir dövüş sahnesi. Bir de Bushmaster ile Luke Cage'in bir köprü dövüşü var oradaki koreografiyi beğendim.Sezonun müziklerini çoğunlukla beğendim. Harlem'in havasını iyi yansıtmış. İlk sezondaki Blulletproof Love kadar iyi bir şey duymasak da güzel şeyler vardı arada. Tek sıkıntım süreyi uzatmak için her bölümün iki dakikasını müzik videosu gibi olan bir yere harcaması.

Luke Cage ikinci sezonu ile uzadıkça sıksa da beğendiğim bir hikayeye sahip. Sezonun sonlandığı yer ileride olacakları yeterince merak ettiriyor. Jessica Jones'un hiç beğenmediğim ikinci sezonundan sonra bu rahatlattı. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.


Notum: 7.2Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.