Marvel Eylül Ayından Öğrendiklerimiz


Her ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. İyi okumalar!

SONLAR VE BAŞLANGIÇLAR


Aylık X-Men köşemize hoş geldiniz. Bu ay da bir sürü X-Men haberimiz var. İlk olarak Wolverine kendi serisiyle geri dönüyor! Bize niye uzun süredir Logan'ın saklandığını anlatacak. Ayrıca X-Men'in açıklanmayan serisinin Mr. and Mrs. X adlı Gambit ve Rogue ikilisinin serisi olduğu açıklandı ve Iceman'in kendi serisi ile geliyorlar. Sırada ise biraz üzücü bir haber var. X-Men Gold ve Blue serisi eylülde sona eriyor. Muhtemelen bitişinden 1 ya da 2 ay sonra yeni X-Men serisi gelir.

SİZ NERELERDEYDİNİZ ?


Fantastic Four serisinde aklınızda olan bazı sorular yanıtlanacak. Karakterlerimiz bunca zamandır neredeydi? Neler yaptılar? Nasıl arkadaşlıklar kurdular? Valeria ve Franklin'in yeni kod isimleri neler? Bunların hepsini eylül ayında öğreneceğiz. Hem de tam evrenlerin ölmeye başladığı vakitte (Yine mi?).

YENİ KORUYUCULAR


Sırada ayın kozmik bölümündeyiz. İlk olarak Thanos Legacy adlı tek sayılık bir hikaye geliyor. Sayı Thanos Wins hikayesinden sonra Thanos'un nasıl kendi zamanına döndüğünü anlatacak ve sonunda Infinity Wars hikayesini bağlanacak. Ayrıca eylülde Asgardians of the Galaxy geliyor. Son olarak ise Cosmic Ghost Rider serisinde geleceğin Guardians of the Galaxy'si ile tanışacağız. Takımda Cable ve Juggerduck var. Evet Howard the Duck ile Juggernaut'ın birleşimi. Çok iyi be!

OYUN EKRANLARINDAN ÇİZGİ ROMAN SAYFALARINA


Eylül ayında Spider-Geddon'a giden yol kısalıyor. Edge of  Spider-Geddon serisinde yine enteresan hikayelerle karşılaşıyoruz. Birinde hem Peter hem de Ben kahraman diğerinde ise Norman Osborn Spider-Man. En ilgimi çeken olay ise Spider-Geddon #0'ın hikayesi. Bu sefer geçen evren 7 Eylül'de çıkacak Spider-Man oyunu. Karakterin nasıl bir rol oynayacağını hiç bilmiyoruz ama karakteri oynadıktan birkaç hafta sonra ayrıca okumak güzel olacak.

AVENGERS  DAĞI 


Eylül ayında iki tane Avengers sayısı ile karşılaşacağız. 7. sayıda millattan önce 1 milyar Ghost Rider hikayesi okuyacağız. Galiba her hikayenin ardından her karakter için böyle tek sayılık hikayeler çıkartılacak. 8.sayıda ise yeni Avengers merkezini göreceğiz. Bu bir malikane değil, bina değil, bu bir dağ. Koca bir dağın üzeri. 

BEKLENMEDİK BİR AŞK 


Tony Stark ve Janet Van Dyne! En son ta Avengers #224'te görülmüş bir aşk bu. O zamanlarda Wasp aynı iş ortamında birlikte olamayacaklarını söyleyerek ayrılmıştı. Şimdi bu aşk yeniden başlıyor. Dan Slott bu aşkı ne kadar süre devam ettirir bilmiyorum ama güzel yazılırsa bence birbirlerine yakışabilirler.

BİR ÇEKİÇ İKİ PENÇE


Uzak bir gelecekte Thor, uzun zamandan sonra Midgard'a geri döner ama karanlıkta başka dünyaları silip süpüren bir şey vardır ve her geçen gün Midgard'a yaklaşmaktadır. Neyseki Thor kalan son Tanrı değil. Peki Phoenix gücü ile birleşmiş Wolverine güvenilebilir mi?  Açıklama sizin ilginizi çekti mi? Çünkü benimkini çekti ve ben Thor #5 için acayip heyecanlıyım.


SPIDER-MAN'DEN ÖNCE


İlk olarak hemen spoiler uyarısı vereyim. First Host hikayesini merak edenler bence buraya bakmasın. Keyfiniz kaçabilir. Önceki ay bahsetmiştik yeni bir Venom mini serisi geleceğini. Hikaye Eddie ve Peter'dan önceki simbiyotun ilk sahibini konu alıyor. Eylül açıklamalarında beklemediğim şekilde ilk sahibin kim olduğu açıklandı. Kendisi Tel-Kar adlı bir Kree askeri. Şimdiden açıklanmasına pek hoşnut değilim ama hadi bakalım.

Eylül ayı haberleri bu kadardı. İlginizi çeken neler var? Yorumlarda fikrinizi belirtebilirsiniz. Sonraki haberlerde görüşmek üzere, hoşça kalın. 


Yazan: 1 yorum:

  1. Oyununda spider man kapaklarının çoğunu oyuna eklemişler harika göndermeleri var Spider Man oyunu da çizgi romanı da süper olacak gibi gammerlara çizgi roman okutabilir bu oyun...

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.