The Mighty Thor: At The Gates Of Valhalla #1 İnceleme


The Mighty Thor serisi artık bitti ve yeni Thor serisi gümbür gümbür geliyor. Bu yolda bize yeni bir seriye hazırlık olarak The Mighty Thor: At The Gates Of Valhalla adlı bir sayı çıkartıldı. Bize de bu sayıyı incelemek düşer tabi. Hala önceki Thor hikayesini okumayanların olabileceğini düşünerek hem o hikayeden hem de bu sayıdan spoiler vermeden bahsedeceğim. 

Sayıda iki hikaye bulunmakta. İlk hikaye bir hazırlıktansa anma sunuyor. Eskiden ve gelecekte olan olayları birkaç fanın gözünden okuyoruz. Bu fanlar Odinson'ın torunları Frigg, Ellisiv ve Atli. Bunlar Jane Foster'ın büyük fanları o yüzden özel kristalleri kullanarak zamanda ileri ve geri giderek Jane'i ararlar. Sayıda pek bir aksiyon yok. Daha çok samimi sahneler ve diyaloglarla dolu. Bu sayıdan beklediğim bir hikaye değildi ama beğenerek okudum.İlk hikayenin çizeri Jen Bartel fena olmayan bir iş çıkarmış. Hele Jane Foster'a son hediyesinin verildiği sahne çok güzel gösterilmiş. İlk hikaye hakkında söyleyebileceklerim bu kadardı. Tatlı ve sakin bir hikaye olmuş.

İkinci hikaye daha çok yeni Thor serisine hazırlık niteliği taşıyor. Bize bir kez daha Malekith'in tüm diyarları yönetme isteğini ve bunun için yaptıklarını gösteriyor. Bu isteğini şimdi daha kolay erişebilecek. Thor önünden çekildi, Asgardia parçalandı ve büyük tehditler ile iş birliği kurmuş durumda. Klasik düşman işleri işte. Aslında hazırlık diyorum ama düşmanın ne yaptığını göstermek dışında hiçbir şey olmuyor. Pek bende bir etki yaratmadı açıkçası. İkinci hikayenin çizeri ise Ramon Perez. Sizi bilmiyorum ama ben pek ısınamadım bu çizere. Bence bu hikayeye önceki seriden tanıdığımız ve sevdiğimiz Russel Dauterman gelmeliydi. Çok yakışırdı bu hikayeye. Hem son bir kez o güzel çizimini görürdük. Ne de olsa yeni seride çizer Mike Del Mundo. Onu da severim.

Kısacası, The Mighty Thor: At The Gates Of Valhalla fena olmayan bir sayı olmuş ama  atlanabilecek bir sayı. İsterseniz alın, isterseniz hemen sonraki Thor serisine geçin. Bir başka Thor incelemesinde görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 7.2

Yazan:Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.