Venomized İnceleme


Her şey Venomverse ile başladı. Poisonlar ve Klyntar ırkı arasında olan savaş. Bir Venom sever olarak beklentimi karşılayamadı. Sonra hikayenin devamı olan Poison X hikayesi çıktı. Beklentimi azıcık karşılar gibi oldu. Şimdi ise hikayenin son kısmı geldi. Venomized! Keşke böyle gelmeseydi. Poison üçlemesine beklentinin altında kalan bir son olmuş.

Hikayeyi son bıraktığımızda X-Men Blue takımı ve Venom uzayda evlerine dönüyorlardı. İşte o sırada Poisonlar Dünya'ya gelir ve kahramanları Poison'a çevirebilmek için çıkartılamayan simbiyot ile birleştirir. Tüm hikaye bu. Arasında tabii bolca aksiyon bulunduruyor. Venomverse hikayesinden pek bir farkı yok kısacası. Sadece kadro daha büyük. Sinir bozucu olan düşman olan Poison ırkının herhangi bir motivasyonu olmaması. Çok doğrusal düşmanlar. En azından karakterler iyi kullanılmış. Her önemli karakter bir işe yarıyor. Kid Kaiju ve Carnage zaten hikayede önemli yerlere sahip. Poisonların en çok kullanmak istediği kişiler. Agent Venom ve Jean Grey de baya işe yarıyor. Önemsiz veya arada sırada unutulan karakterlerin de bazen işe yaraması güzel. Tabi sadece orada dövüşmek için bulunan karaterler de bulunuyor. Bazıları ise sadece Poison'a dönüştürülmek için var ama dediğim gibi bazı karakterleri unutmadıklarını göstermişler.

Hikayede ne yazıkki bahsedebileceğim başka bir şey yok. Çok düz bir istila hikayesi. İçine ise ortalama diyalog sıkıştırılmış. Seride hikayeden daha çok zevk veren bir takım şey vardı. Bunlardan ilki aksiyon. Her sayı bolca olan aksiyon acayip dolu, kalabalık ve  güzel. Kavgalar bir sürü farklı cephede geçiyor. Bunlar sokak kavgası gibi tek sayı da sürebilir ya da köprü savaşı gibi bir sayıdan daha uzun sürebilir.Bir başka hikayeden daha çok sevdiğim şey ise çizimlerdi. Sade ve güzel olmuş. Hiçbir göz yoruculuk veya karmaşıklık yok çizimde. Ayrıca bazı karakterlerin Poison ve simbiyot halinin tasarımına uğraşılmış. Bazıları ise direk ayınısının farklı renklisi olmuş. 

Kısacası, Venomized koca Venom hikayesine ortalama altı bir son getirdi. Hikaye olarak pek bir şey beklememeniz gereken bir seri ama eğer eğlenceli aksiyon bekliyorsanız kesinlikle öneririm. Venom hikayeleri buradan sonra daha nerelere gider bilmiyoruz ama böyle olmasın yeter. 

Notum: 6.0

Yazan:


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.