Batman #50 İnceleme


BÖLÜM 1: KIYAMETTEN ÖNCE

Batman #50'nin çıkmasına iki-üç gün kalmış durumda. Heyecanlı olanlar var tabi. Bense evimde sakince oturuyorum. Gece Twitter'ı açtım ve ne göreyim, bir sürü kızgın DC fanı. Nedeni ise DC ve New York Times arasında planlanarak çıkmış bir haber. Haber reklam amaçlıydı ama bir sorun var. Haberde Batman #50 spoilerı vardı ve doğru hatırlıyorsam bir uyarı yoktu. Böylece ben dahil bir sürü kişi spoiler yedi. 

Fanlar bunu yaptıkları için DC'ye sayıyı almayacaklarını söyledi ama DC çalışanları ve Batman'in yazarı Tom King "Merak etmeyin sayıda daha çok şey olacak. Bu sadece onlardan bir tanesi." diyerek fanları yatıştırmaya çalıştı.
1 Temmuz'da yayınlanmış New York Times haberi


BÖLÜM 2: KIYAMET

Burada sayıyı incelemeye başlayabilirim artık. İlk olarak sayıda hiçbir şey olmuyor. O yüzden hikayede spoiler vermeden anlatabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar başlığı bir daha okur musunuz? Okuduğunuz inceleme Batman #50'nin ve bu sayıda hiçbir şey olmuyor. Sayının sonunda bir sahne var o kadar. Ben düğünden bir şey beklemiyordum ama en azından geleceğe önemli hikayeler bırakacağını düşünmüştüm. Yanılmışım. Sayıda hikayeyle ilgili konuşmaya dair hiçbir şey yok.

Spoilerlı paragraf!- Cidden mi Tom King? Fanlarına gösterdiğin özen bu mu? Anlıyorum, çizgi romanda düğün yapmak zordur. İki tarafı da mutlu etmen gerekir ama bari yaptıklarının arkasında düzgün bir neden olsaydı. İki tarafın da yüzüne tükürmene gerek yoktu. Bak X-Men #30'a. Ne kadar sizin gibi önceden spoiler yayınlasalar ve neredeyse aynı olaylar olsa da sayı içinde bunu affettirmenin bir yolunu buldular. -Spoilerlı paragraf sonu!

Şimdi sayıda sevdiğim şeylerden bahsedeyim. Hikayede Batman ile Alfred'in bulunduğu bazı sayfalar var ve onları cidden beğendim bir de bolca çizer kullanılmasını beğendim. Ne kadar boş sayfalara harcansa da sayıda bolca kaliteli çizer bulunmakta. Hepsi Batman ile Catwoman'ın birlikte geçirdiği zamanlardan güzel anları çiziyordu. O iyiydi. Biraz bana Action Comics #1000'i hatırlatmadı değil. 


Alfred...bir Batman sayısını sevebilecek miyim? Alfred: Yoo

BÖLÜM 3: KIYAMETTEN SONRA


Eleştirmenler çoğunlukla beğendi ve fanlar beğenmedi. Fanların sayıya siniri ve DC'ye söyledikleri aksine sayı baya iyi sattı ve muhtemelen Tom King bir 50 sayı daha Batman yazacak. Kısacası, Tom King yine çok kötü bir sayı çıkarttı ve fanlar bunu okumaya mahkum oldu. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 4.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.