Bilin Bakalım Flash #50'de Neler Oldu? (Spoiler İçerir!)

Geçtiğimiz günlerde Flash #50 çıktı ve onunla birlikte Flash War sona erdi ama bir süre bu hikayenin etkilerini yeni sayılarda göreceğiz gibi. Sayıda baya büyük olaylar oluyor ve bunlardan birkaçını paylaşmak isteriz. Başlamadan önce bir uyaralım, bu yazıda fazlasıyla spoiler var. Eğer hikayeyi ve sayıyı daha okumadıysanız ama okumak istiyorsanız bence bu yazıdan uzak durun. Devam etmek isteyenler için...

Uyarımızı verdiğimize göre şimdi başlayabiliriz. Önceki sayının sonunda Wally ve Barry'nin amansız yarışında Force bariyeri parçalanır ve ortaya yeni güçler çıkar. Bir tanesi dışında hepsini Zoom kullanmaya başlar. Strenght Force onu daha güçlü yaparken Sage Force onu daha zeki yapar. Bunun üzerine Zoom geleceği düzeltmek için koşmaya başlar ve Hypertime'a girer. Kırmızı Wally ve Barry Allen ise onu yakalamaya çalışmaktadır. Burada istediği evrene gidebilir ama tek gereken şey, kullanamadığı tek güç olan Still Force'dur. Bu gücü Justice League'de gördük ama ne olduğunu hâlâ bilmiyoruz. O sırada sarı Wally West, 25.yüzyıl Captain Cold ve Iris West ile gelecekten geri dönmeye çalışmaktadır. 
Evet, Wally yaşayan en hızlı adam!
Şimdi sayıda biraz ilerliyorum. Barry ve Wally, Hypertime'dan çıkar ama Zoom da çıkar ve kaçar. Sarı Wally ve ekibi ise gelecekten geri döner ve Barry ile karşılaşır. 25. yüzyıl Captain Cold güç bariyeri parçalandığı için Speed Force'un artık uzay-zaman sürekliliğinden ayrıldığını söyler. Böylece koşucular artık zamanda yolculuk yapamayacaktır fakat bu yüzden Commender Cold da zamanına dönemeyecektir. Kırmızı Wally ise Zoom'u bulmak için koşmaya başlar.
Sonunda ise Bart Allen, Impulse geri döner! Güç bariyeri parçalandığı için kendisi Speed Force'dan çıkmıştır. Kısacası, güç bariyerinin parçalanmasının baya bir sonucu oldu. Fakat bekleyin, son bir olayımız daha var! 25. yüzyılda Roguelar (veya o zaman bilindiği ismiyle Renegade) geleceğin Iron Heights'ına gelir çünkü bir mahkum kaçmıştır. Mahkum hepsini yok eder ve Flashların yaptıklarını onlara ödeteceğini söyler. 

"Dünyalar yaşayacak, dünyalar ölecek ve Multiverse asla eskisi gibi olmayacak"

Mahkumun sadece gölgesini görüyoruz ama gözlerinin kırmızı olduğunu da gördük. Kırılan kapıda ise "Inmate:Crisis" yazmaktadır. Evet okurlar, Anti Monitor galiba geri döndü.
Bazı atladığım şeyler var ama her şeyi söylemek istemedim. Sadece en önemli anları söylediğimi sanıyorum. Flash #50'de bazı 50. sayıların aksine gerçekten önemli olaylar oldu ve boş bir sayı gibi hissettirmedi. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.