DC Ekim Ayından Öğrendiklerimiz


Her ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. İyi okumalar!

GİZLİ DOSYALAR VE LANETLİ ÇİZGİ ROMANLAR


Ekimde iki yeni One-Shot'ımız olacak. Biri Batman Secret Files. İçinde Tom King ve Tom Taylor'ın da bulunduğu bir sürü yazar ve çizer Batman'in geçmişindeki bazı gizemli dosyaları keşfedecek. Bir sürü düşman görmenin yanında Batman ve Detective Chimp'in takım olduğu bir hikaye olacak. Ayrıca Cadılar Bayramı'na özel bir Cursed Comics sayımız var. İçinde Batman'den Swamp Thing'e kadar bir sürü kahramanın bulunduğu hikaye var.

PARDON AMA BU...BOŞ?

DC ekim ayında olacak 24 Saat Çigi Roman günü için tamamen boş 3 (Batman, Superman, Wonder Woman) tane çizgi roman çıkartıyor. 6'sında olacak bu olay çizgi roman yazarları ve çizerleri için bir challenge gibi. Sadece bir gün içinde bir çizgi roman yapmaları isteniyor. Şimdi çizerken ve yazarken tam bir DC çizgi romanı gibi hissedebileceksiniz. Güzel ama tek sorunu normal bir çizgi roman sayısının 1 dolar aşağısına boş bir çizgi roman vermeleri. 

ŞEKİLLİ ŞUKULLU KAPAKLAR


DC'nin ekim kapaklarının çoğunda arkaplanlar ve karakterler aynı şekilde boyanmış gibi. Bunların yeni çıkacak kapak tarzlarıyla ilişkilendirebiliriz. Yeni çıkacak enhanced foil kapaklar kısacası parlıyor! Metal sayılarını elinde bulunduranlar bunu hatırlayabilir. O seride kapaktaki logo parlarken bu sayılarda sanırsam direk sayının kapağı parlayacak.

KİMLER SUÇLU?


Heroes In Crisis serisinde iki kişi (Muhtemelen Booster Gold ve Harley Quinn) Trinity'den kaçarken Batman bunlar üzerine şüphe duyar. Ayrıca Green Arrow #45 bir Heroes In Crisis Tie-In'i olacak. Sayıda Oliver Quinn PTSD yaşıyor olabilir. Sayıda Justice League ve Titans karakterleri  de bulunacak.

AYA BAKTIM SENİ GÖRDÜM DERDİM AMA AY YOK OLDU


Ekim ayında "Drowned Earth" adlı bir hikaye başlıyor. Bilen bilir, Justice League #1'de ay yok edilmişti. Sonunda bu koca ama geçilen konuya 9.sayı ile geri dönülecek. Aquaman'e odaklanan bu hikaye Justice League serisinde başlayacak olsa da Aquaman ve Titans serisini etkileyecek ve oradan devam edecek.

DİĞER MİNİK OLAYLAR


Sırada minik olayardan bahsedeceğiz. İlk olarak Wonder Woman ve Justice League Dark arasında minik bir Crossover hikaye yaşanacak. Ardından birkaç yeni seri çıkıyor. Old Lady Harley (Bana bir şeyi hatırlattı) ve bir sürü DC/Hanna-Barbera Crossover'ı çıkacağı ayda ayrıca Deathstroke serisinde yine büyük bir hikaye başlayacak. Slade bu sefer Arkham Aslyum'a kapatılıyor. Son olarak ise sonbahar sonunda çıkacak yeni Green Lantern serisi için Green Lanterns serisi sona eriyor. Sevenlerine duyurulur.

DC ekim ayından en büyük öğrendiğimiz şeyler bunlardı. Sizin ilginizi neler çekti? Fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Sonraki haberlerde görüşmek üzere...

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.