Godzilla SDCC Fragmanı Detaylı İnceleme


Fragman incelemelerine hoş geldiniz. Burada fragmanın her özel karesini ve kaçırmış olduğunuz şeyleri incelerken, ayrıca fikirlerimizi sunacağız. Bugün SDCC'de yayımlanan Godzilla King of the Monsters'ın ilk fragmanını konuşacağız. 


Burada ana karakterlerimizden biri olan Madison'ı (Millie Bobby Brown) görüyoruz. Kendisi hakkında pek bir bilgimiz yok ama Monarch adlı antik yaratıkları araştıran şirket tarafından annesi ile kaçırıldı. Niyeyse kızın Eleven dışında başka bir rol yapamadığını düşünüyorum.
Burada Kyle Chandler'ın karakteri Mark Russel'ı görüyoruz. Kendisi eski karısı Emma ve kızı Madison için bir kurtarma görevine katılıyor. İlk filmdeki "Let Them Fight" diyen reis Ken Watanabe, Dr. Ishiro Serizawa rolü ile geri dönüyor. Yeniden görmek güzel oldu bu adamı ama ne kadar görürüz bilemem. Monarch, muhtemelen Antartika'nın altında bulunan bir tapınağa gidiyor ve orada bu "Titanlar" hakkında bilgiler öğreniyorlar. Hatta bir tanesi burada donmuş durumda. King Ghidorah. Kendisi Godzilla'nın en büyük düşmanlarından biri olan 3 başlı bir ejderha. 


Burada Madison ile kaçırılan annesi Emma'yı görüyoruz. Muhtemelen Antartika'dalar. Vera Farmiga tarafından canlandırılan Emma, yaratıklarla sonar cihazları ve özel sesler ile iletişim kurmanın bir yolunu bulmuş birisi. Kendisinin amacı doğayı kurtarmak ama bunu yapabilmek için canavarları uyandırması gerek.Burada muhtemelen Mothra'nın larvadan çıkmış ilk halini görüyoruz. Bir önceki sahnede larvasını görüyoruz fragmanda hatta. Mothra, Toho'nun filmlerinde bulunan orijinal yaratıklardan bir tanesi. Eski filmlerde onun için konuşan iki insan olur ama bu filmde onları koyarlar mı bilmiyorum. Kendisi biraz daha kahramanlığa yatkın. Kendi adasını korumaya çalışıyor. Eski filmler demişken fragmanda orijinal müziğin kullanılmasını çok beğendim.Lawrence Sher bu filmin görüntü yönetmenliğini yapıyor ve aman tanrım muhteşem bir iş çıkartmış. Şu Mothra'nın kanatlarını açtığı sahneye baksanıza. Hatta ondan önceki Godzilla'nın havaya enerji ışınını attığı sahne de çok güzeldi. Işıklandırma ve renkler de çok güzel kullanılmış.Burada ise üçücü canavarımız Rodan'ı görüyoruz. Kendisi yine klasiklerden ve bir yanardağın patlaması ile uyandırıyor. Göklerdeki bir yıkım ve kocaman uçan bir dinazora benzetebilirsiniz. Kısacası, bu filmde Godzilla'nın yüzleşeceği tüm düşmanlar uçabiliyor. Seçim olarak tematik ama üçünün de uçması biraz aynı tip dövüşler sokabilir. Keşke bir tane ayakları yere basan(temel anlamında yoksa bu canavarlar çok iyi) bir düşman olsa.Burada Madison'ın peşiden camları parçalayan 3 tane yıldırım görüyoruz. 3. 3! Bir şeyler çağrıştırdı mı? Evet bunlar King Ghidorah'nın her bir kafasından çıkan yıldırımlar ve çok güzel gözüküyorlar.


Burada filmin görselliğini yeniden takdir etmek istiyorum. King Ghidorah'nın büyüklüğünü, felaket ve yıkımın görünüşünü en iyi bu şekilde gösterebilirdiniz. Cidden tebrik ediyorum. Ortadaki uçağa şimdiden geçmiş olsun. Burası fragmandaki tek açıklayamayacağım sahne olabilir. Benim teorim bunun Mothra olduğu ve bir tür değişimden geçtiği yönünde ama kanatlı canavarlarla ilgili her şey olabilir.İşte fragmanın son sahnesi. Önceki Godzilla filminin sonunda ne kadar koca bir yıkım yaratmış olsa da artık bir kahraman olarak anılan Godzilla, bu sefer uçaklara saldırmıyor. Uçaklar da ona. Karşılarındaki canavarları durdurmak için bir takım olacaklar.

Fragman bu kadardı. Ben gerçekten beğendim. Görüntü yönetmenliği, Color Gradingi, Efektleri ve konusu çok iyi gözüküyor. Kesinlikle ilk filmden daha iyi olacağını inanıyorum ve önümüzdeki yıllarda King Kong ile savaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Peki siz fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz. Godzilla King of the Monsters 31 Mayıs, 2019'da vizyona girecek. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.