İlk Sayı Dedektifi: Die!Die!Die!


İlk sayı detektifine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde yeni çıkan bir serinin ilk sayısına göz gezdireceğiz. Hikayesine, çizimine bakmakla kalmayıp devam edilip edilmeyeceğini ve serinin kimlere göre olduğundan bahsedeceğiz. Buna bir inceleme değil de daha çok bir tavsiye yazısı olarak bakın. Bugün bakacağımız seri;

DIE!DIE!DIE!


Hikaye: Yazar uzun süredir The Walking Dead, Invincible ve Outcast yazan Robert Kırkman. Yanında hayatında bu sayı dışında sadece bir tane Simpsons sayısı yazmış olan Scott M. Gimple var. Hikayede bir devlet kurumunu okuyoruz. Bu kurum en etkili şekilde kötü adamları suikast eden bir yer. Bir gün bir ajanları kaçırlır ve ardından onu bulmak için minik bir takım gönderilir. Hikaye şu anlık böyle.


Robert Kırkman'ı bilen bilir vahşeti sever. Hatta kapak direk bir kan gölü. Sayıda da bolca vahşet var. Bir sayfada iğrendiğimi söyleyebilirim. Ayrıca bunun bir suikast kurumu olduğundan bahsetmiştim ve sayıda bir suikastı en muhteşem ve akıllıca şekilde nasıl yapılabileceğini gösteriyor ve cidden akıllıca. Son olarak sayının başında bir aksiyon sahnesi var. Güzel gözüküyor aksiyon sahneleri. İlk sayıda daha fazla bir şey gördüğümüzü düşünmüyorum.

Çizim: Çizer takımında Batman Inc:'i çizmiş Chris Burham ve birkaç farklı seride bir sayı çalışmış Nathan Fairbairn var. Çizerler vahşeti iyi göstermiş. Çizerleri daha önceden tanımadığım için tarzlarına şu anlık alışmış değilim ama sevecekler kesin vardır.


Devam Edilir Mi?: Seriye ben fazlaca çizgi roman okuduğum ve bu tarzı pek beğenmediğim için devam etmeyeceğim ama sayının sonunda olan olayı merak ediyorum. Belki siz de okurken merak edeceğiniz için devam edebilirsiniz. 

Kime Tavsiye Ederim?: Eğer ajan hikayelerini ve Robert Kirkman'ın işlerini seviyorsanız veya tanıdıksanız bir göz atın derim. Ayrıca güzel aksiyonu sevenler bakabilir. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.