Kafamda Deli Sorular: 2099 Evreni 2100'a Geçmedi mi?


Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman evrenindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

Soru:
Marvel'daki 2099 zamanı ne zaman 2100 olacak?

Cevap:
Oldu.

Eğer bu soru 2017'den önce sorulmuş olsaydı cevabım belirsiz olurdu. Orada zamanın  sadece 2099'u kapsaması ya da çizgi romandaki zaman anlayışı hakkında bahsetmem gerekirdi ama bunlar pek doyurucu cevaplar olmazdı. Çünkü iki cevabın da bir dayanağı yoktu ama artık bir cevabımız var. Önceden uyarıyım bu yazı Spider-Man 2099 serisi hakkında büyük spoilerlar taşımaktadır. İsteyen için cevabı zaten yazdım. İsteyen devam edebilir.

Tarih 19 Temmuz 2017, Spider-Man 2099 serisinin son sayısını okuyorum. Hikayeyi anlatırken yanlışlık yaparsam affola. Ne de olsa hikayeyi 1 yıl önce okudum. Bazı yerleri yanlış hatırlıyor olabilirim. Hikaye Spider-Man 2099'un kaçırılan kız arkadaşını kurtarmasıyla ilgili. Önceki macerasında başka bir geleceğe giden Miguel o kurtarma görevinde öleceğini öğrenir. Hem de kız arkadaşı tarafından. Kız arkadaşı ayrıca yeni hamiledir. Onu kurtarmaya gider ama kız arkadaşının genetiği ile oynanmıştır ve Miguel'i öldürmeye programlanmıştır. Miguel bunu sorun olarak görmez ve kız arkadaşının kollarında ölür. Okurken şok olmuştum. En sevdiğim kahramanlardan biri hamile kız arkadaşını öptükten sonra onun tarafından öldürülmüştü.Tabii birkaç sayfa kız arkadaşının yasından sonra Miguel yeniden uyanır. Kendisini gelecekte 2099 Dr. Strange'i tarafından yeniden canlandırılmış şekilde bulur. Sorun şu ki geçmişe dönemez çünkü orada ölü olarak bilinmektedir ve dönerse büyük zamansal sorunlar oluşur.Ayrıca tam olarak yılbaşında uyandırıldığını öğrenir. Hem de tam 2100'e geçildiği anda. Bunun haberini sitelerde pek görmedim ve ben buna baya şaşırdım. Koskoca 2099 bitti ve yerine 2100 geldi. Sorunun cevabını güzelce ve tüm detayıyla aldınız sayın okurlar. Sizin aklınıza takılan sorular varsa yazabilirsiniz. Belki bir gün cevaplarız. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.


Hoşça kal 2099, merhaba 2100 !

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.