Kafamda Deli Sorular: Mary Jane Mephisto'ya Ne Dedi ?


Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman evrenindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

Soru:
Mary Jane "One More Day" serisinin sonunda Mephisto'ya gerçekten ne dedi ?

Cevap:
Biraz uzun.

Uzun zaman önce "One More Day" adlı bir Spider-Man hikayesi çıkmıştı. Hatta zamanında "Son Bir Gün" adıyla Hoz Comics tarafıdan basılmıştı. Önce hikayeden bahsedelim. Civil War ardından kimliğini açıklayan Spider-Man'in evine Kingpin bir suikastçı gönderir. Silahlı saldırıda Peter örümcek hisleri sayesinde yoldan çekilirken mermi May Yengeye gelir ve May çok kritik bir durumda kalır. 

Bunun üzerine Mephisto, Peter'a bir anlaşma sunar. May Parker'ı kurtarma karşılığında Mephisto Peter ve Mary Jane'in evliliğini yok edecektir. Peter ve Mary buna katılır ama Mephisto her şeyi değiştirmeden önce Mary Jane Mephisto'dan yine de Peter'ın hayatında eskisi gibi bulunmasını ister (mutlulukta bir şans için) ister ve üzerine bir teklif sunar. 


Ardından her şey yepyeni bir gün ile yeniden başlar ama herkesin aklında bir soru vardı. "Mary Jane ne dedi?" Baya bir teori oldu ama eğer resme çok ama çok yakından ve dikkatlice bakarsak ne olduğunu görebiliriz. 


Yazının tam olarak okunabildiğini söyleyemeyiz ama biraz açınca görebiliriz. "You will make me remember everything.". Yani kısacası Mary Jane, Mephisto'dan kendisinin her şeyi hatırlamasına izin vermesini söylüyor. Vay be.

Bir yazının daha sonuna geldik. Sorunun cevabı işte buyd...Ne? Dahası mı var? Peki. O zaman devam edelim.

Marvel bu fısıltının gerçek açıklamasını Marmara Çizgi tarafından "Geçmiş Zaman Olur Ki" adıyla çevrilen "One Moment In Time" ile yaptı.


"Peter'ı çok iyi tanıyorum. Seninle bu anlaşmayı asla ama asla yapmaz...tabi eğer..ben ondan yapmasını istemezsem. Ama bunu yapmamı istiyorsan, bu iş burada biter...onu hayatının sonuna kadar rahat bırakacaksın." (Çeviri Marmara Çizgi'ye aittir). Kısacası Mary, Mephisto'dan Peter'ı rahat bırakmasını istiyor.

Vay be. Tabi önceden başka bir şey yazıp sonra böyle değiştirerek kafamızı karıştırmaları sinir bozucu. Sadece eski hataları düzeltmeye çalışmışlar gibi. Neyse bir sorunun daha cevabını söylemiş olduk. Sizin aklınıza takılan soruları yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.