Kafamda Deli Sorular: Robin'in Değişeceği Belli Miydi?


Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman evrenindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

Mit:
DC Jason Todd ölmeden önce yeni bir Robin çıkarmayı zaten planlıyordu.

Cevap:
Biraz doğru birazsa yanlış.

Zamanında Batman'i Jim Starlin'in yazdığı serinin sonunda iki telefon numara çıkmıştı. Bu numaralardan biri Jason Todd'u öldürtecekti, diğeri ise yaşatacaktı. Sonuç olarak ise öldürme çıkmıştı. Jason Todd, patlamada kalarak can vermişti. Jim Starlin ise bir röportajında yaşasaydı da yaşamasaydı da seriden ayrılacaktı çünkü her ihtimalde o zalim patlamada bulunacaktı. 


Kurtulsa bile kritik bir durumda olacaktı ve seriden ayrılması gerekecekti. 

Jim Starlin Robin'i kaldırsa bile başkasının geri sokacağını biliyordu çünkü o zamanlar Robin çizgi roman karakterinden fazlasıydı. O bir lisandı.Karakter öldükten bir sürü sonra ise Tim Drake seriye katıldı. 


Bu mitin doğru tarafı DC'nin Jason Todd'un yerini değiştirmeyi daha önceden planlamış olması ama yanlış tarafı ise bu planların Jason Todd öldükten sonra yapılması. Marv Wolfman zaten seriye Jim Starlin kovulduktan sonra katıldı ve Tim Drake'i yarattı. Neyse, bir mitin daha cevabını söylemiş gibi olduk. Sizin aklınıza takılan soruları yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.