Kafamda Deli Sorular: Thanos Neden Filmde Baloncuklar Yarattı?Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman ve film evrenlerindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

*Bu yazı Infinity War spoileri içermektedir.

Her ne kadar şu ana kadar bu yazı serisinde hep filmlerden bahsetmiş olsak da, ben aslında bugün Infinity War filminde kafama takılan bir sorunun cevabı için buradayım. Muhtemelen hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Thanos Reality Stone (Gerçeklik Taşı) ile belli yerlerde nesneleri, hatta bazen bütün ortamı baloncuklara dönüştürüyordu. Bunu hatırlatmak için sunulabilecek en iyi sahne sanırım Guardians ekibinin Thanos ile ilk karşılaştığı anda Gamora'nın Star Lord'tan onu vurmasını istemesi ve tam Star Lord'un ateş ettiği sırada silahın baloncuklara dönüşmesi. Taşı kullanarak Thanos filmde yer yer bu şekilde baloncuklar elde etmişti. Öyleyse sorumuza geçelim, nereden çıktı bu baloncuklar?

Soru: Neden Thanos Gerçeklik Taşını kullanarak nesneleri, hatta ortamları baloncuklara dönüştürdü?

Cevap:

Esasında baloncuklar Gerçeklik Taşı kullanılırken bunu filme yansıtmak için kullanılan bir unsur. Filmde Thanos'un taşın gücünü kullanarak insanları kandırması veya tuzağa düşürmesi baloncuklar sayesinde izleyicilere çok iyi bir şekilde yansıtıldı. Ancak baloncukların ortaya çıkmasının sebebi sadece bunu izleyicilere basit bir şekilde sunmak değil. Eğer öyle olsaydı neden baloncuklar kullansınlar? Başka obje, nesne mi yok kullanacak. Filmde baloncukların kullanılma sebebi esasında eski dövüş oyunu oynayanlara yapılmış çok özel ve gizli bir gönderme.

image.pngİlgili resim

2000 yılında piyasa sürülmüş olan Marvel vs. Capcom 2 dövüş oyununda tıpkı diğer Marvel karakterleri gibi Thanos da bulunmakta. Baloncuklar aslında bu oyuna bir gönderme. Çünkü bu oyunda Thanos dövüşürken karakterin rakibe attığı her bir yumrukta karakterin üzerinde baloncuk beliriyor. Infınity War'da konuşulan çok fazla gönderme olmuştu. İnternette istemeyeceğiniz kadar çok belirgin göndermeleri yazan listeler bulunmakta. Pek çok kaynakta bulamayacağınız bu güzel gönderme ise tartışılmasız, yıllardır beklenen, Marvel'ın en büyük projesi olan Infınity War'un, en özel ve en güzel göndermesi...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.