Marvel Ekim Ayından Öğrendiklerimiz


Her ay DC, Marvel ve diğer çizgi roman şirketleri birkaç ay sonra yapacaklarını tanıtıyor. Biz de bu tanıtımlardan öğrendiklerimizi her ay sizlere aktaracağız. Ayrıca hemen şu haberde  bu yazıya katmaya üşendiğim bir seri var ekim ayında çıkacak. İyi okumalar!

BİR ÖRÜMCEĞİN YAPABİLDİĞİ HER ŞEY 


Aylık Spider-Man haberlerimize geldik yine. İlk olarak büyük haberden başlayalım. Spider-Geddon eventi sonunda başlıyor. Aylarca süren hazırlıklardan sonra sonunda gelecek. Inheritorlar bulundukları evrenden bir şekilde kurtulacak ve intikam almaya dönecek. Bunun üzerine örümcekler yeniden toplanıp bunu durdurmaya çalışacak. İlk iki sayısı dışında ayrıca 4 tane tie-in'i çıkacak ekim ayında. Ana hikayede önem taşıyacak 3 sayılık Spider-Force ve Girls'in yanında Vault of Spiders adlı mini hikayelerin bulunacağı iki sayılık mini seri olacak. Ayrıca Peter Parker: Spectacular Spider-Man #311 de bir Spider-Geddon tie-in'i olacak. Bitti mi sanıdınız he?! Bunun dışında Spider-Gwen aka Ghost Spider serisi başlayacak ve Superior Octopus one shot'ı çıkacak. Son olarak Ben Reilly: Scarlet Spider serisi #25 ile seri sona erecek. Kısacası ekim ayı örümcek ağı dolu.

ŞAKA YA DA ŞEKER


Ekim ayında Cadılar Bayramına özel bir Avengers sayısı çıkacak. Bu sayıda bir sürü yazar ve çizer ekibinden oluşan hikaye göreceğiz. Bu sayıyı benim için özel kılan Jay Baruchel'ın yazar kısmında bulunması. Tanımayanlar için kendisi bir aktör. Onu "This Is The End" filminden veya "Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?" filmlerinde seslendirdiği Hiccup karakterinden tanıyabilirsiniz. Deadpool'un 5.sayısı da Cadılar Bayramında geçecek.

SONSUZLUK HABERLERİ


Infinity Wars serisinde Infinity Warps karakterleri sonunda hikayeye dahil oluyor. Peki kim bu karakterler? Bunlar iki karakterin birleşimi olan kişiler. Mesela Thor-Iron Man birleşimi olan Iron Hammer, Captain America-Doctor Strange karması Soldier Supreme, Spider-Man-Moon Knight karışımı Arachknight ve son olarak Scarlet Witch-X-23 karması Weapon Hex. Bu karakterlerle ilgili daha çok bilgiyi iki sayılık mini serilerinde öğrenebileceğiz. Ayrıca Sleepwalker karakteri kendi Infinity Wars tie-in'i ile geri dönecek.

KARA X-MEN'İM


Yine X-Men köşemize geldik. Geçenlerde gizemli bir X-Men Black haberi paylaşmıştık. Bu haberin sırrı çözüldü. X-Men Black, her sayısında başka bir kötünün anlatıldığı bir mini seri. Bu kötüler Magneto, Mojo, Mystique, Juggernaut ve Emma Frost. Ayrıca bu sayıların içinde yakında büyük bir evente hazırlıkta bulunan Apocalypse hikayesi bulunacak. Diğer X-Men serilerinde ise bazı kayıplarımız var. Multiple Man ve Old Man Logan serisi sona ererken Shatterstar ve Deadpool vs Black Panther serisi başlıyor.

SEVİLEN İKİ SERİ GERİ DÖNÜYOR!


Ekim ayında zamanında okuduuğum ve sevdiğim "What If...?" serisi geri dönüyor. Şu anlık 6 tane açıklandı. Bunlar; Magik yüce büyücü olsaydı, Peter Parker Punisher olsaydı, Flash Thompson Spider-Man olsaydı, Ghost Rider bir metal grubunda olsaydı, Thor buz devleri tarafından yetiştirilseydi ve X-Men dijital bir evrende geçseydi. En merak ettiğiniz hangisi? Benimki galiba Ghost Rider. Diğer dönen seri ise Marvel Zombies. Ekim ayında çıkması iyi planlanmış. Mutlaka seriyi seven ve bekleyen vardır.

TUHAF BİR DÜNYA


Champions serisi ekim ayında 25.sayısına ulaşacak. Sayının normalde uzun olmasının yanında karakterlerimiz yeni bir maceraya çıkacak. Ekibimiz Weirdworld'e gidecek. Sayının açıklamasında burası hayallerin gerçeğe dönüştüğü ama kabusların da uzak olmadığı bir yer olarak geçiyor. Ayrıca fedakarlıklar da yapılacak.

KARDEŞİN DÖNÜŞÜ

Tony Stark: Iron Man serisinde Tony'nin daha zeki olan kardeşi (Ben demiyorum, sayının açıklaması diyor) Arno Stark geri dönüyor. Ayrıca 5.sayıda eski ve klasik bir Iron Man düşmanı geri dönecek ve yeni birliktelikler oluşturulacak. 6.sayıda ise bir zamanlar Avengers'ın düşmanı olan Arsenal geri dönecek. Ben merak ettim şimdiden.

Ekim ayı haberleri bu kadardı. İlginizi çeken neler var? Yorumlarda fikrinizi belirtebilirsiniz. Sonraki haberlerde görüşmek üzere, hoşça kalın. 

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.