SDCC'18 WB/DC Beklentilerimiz!

    

Ah, WB...

Gerçekten, çok incittin bizleri. Çok hata yaptın. Ortada bitmiş ve mükemmel bir proje vardı,
sen gittin yönetmeni kovdun. Medyaya ise hem aylar sonra açıklama yaptın hem de "ailevi gerekçeler" yüzünden ayrıldı dedin.

O adama hiç mi acımadın?

Kaldı ki, yerine getirdiğin kişi ezeli rakibin The Avengers'ın çok eleştirilen yönetmeni Joss Whedon. Herif filmi tamamen değiştirdi. Disney'e benzemeye çalıştın. Yapamadın. Bunları sırf  "Marvel" kitlesini sana çekeceğini düşündüğünden yaptın.


Sen farklısın, millet süper kahraman ne bilmiyorken 20 tane Superman-Batman filmi çıkardın sen.
Sen The Dark Knight'ı yapmış stüdyosun abi!

Bunu unuttun. Diğerlerine de unutturdun. Dandik Kevin Feige bloggerlarının dandik iddialarının seni etkilemesine izin verdin.

Ama şimdi...

Büyük bir reform geçirdin. Değişiklikler yaptın. Belki hala ne yapman gerektiğini tam bilmiyorsun ama ne YAPMAMAN gerektiği konusunda hiçbir şüphen yok.

 Ve, sevgili WB, herkesin gözüne soka soka bize kim olduğunu hatırlatmaya geliyorsun.

Beyler bayanlar; işte San Diego Comic-Con 2018'de DCEU'dan beklentilerimiz!


  AQUAMAN FRAGMANI

 aquaman trailer ile ilgili görsel sonucu

      En bariz olanla başlamak en iyisi gibi duruyor. Öncelikle, filmin yönetmeni bildiğiniz gibi James Wan. Mükemmel bir tercih. Ancak nedense çevremden hep "Yok abi olur mu öyle şey, adam korku yönetmeni be." tarzı yorumlar duyuyorum. Saygı duyuyorum. Şimdi izin verirseniz size neden bunun oldukça iyi bir tercih olduğunu açıklayayım;

-Öncelikle adam bir franchise, evren yaratma ve bunu ilerletme konusunda oldukça başarılı. En açık örneği The Conjuring evreni ve ilk filmde oluşturduğu Saw altyapısı (evet sadece ilk filmi o yönetti.)

-Günümüzde açık ara en popüler, her bir filmi gişeleri altüst eden aksiyon serisi Fast and Furious franchise'ın en gişe alan filmini yaptı. Bu bile kendi çapında iyi bir gerekçe.

-Önceden Warner Bros.'la tanışıklığı, beraber iş yapmış olmaları. Firma ne istediğini iyi biliyor ki, yakından tanıdıkları bu adamı koltuğa oturttular.

-Yaptığın film içinde zilyon yaratık bulunduruyor. Yaratık/Canavar filmi yani. Yaratık? diye bir soru sorarsak efendim, alacağımız cevap da The Conjuring olur.

James Wan'ı yeterince pohpohladığımı düşünüyorum, filmin niye şu ana kadar fragman çıkarmadığına gelelim. Bu tamamen James'in kişisel davası. Adama soruyorlar, alınan cevap "Henüz yeterince mükemmel olmadığını düşünüyorum." Bu yanıttan iki sonuç çıkarılabilir: ya adam özgüvensiz ve bir işi beceremediğini düşünüyor ya da adam mükemmeliyetçi bir kişilik ölçeğine sahip. Bence hangisinin doğru olduğu apaçık ortada.


Wonder Woman 2: WW84

Wonder Woman 2: WW84 ile ilgili görsel sonucu
   
Filmle ilgili henüz bir duyuru gelmedi. Ancak şu an bildiklerimiz bile yeter. Steve Trevor, Cheetah...

Yine de ben 1-2 küçük şey bekliyorum.


   SHAZAM!

 Son günlerde yayımlanan fotoğraflar mı desem, üç gün önce sızan footage mı desem... Arkadaşlar, Shazam! da bomba gibi geliyor. Kesinlikle bir teaser trailer bekliyorum.

  THE BATMAN

İlgili resim

 Spesifik olarak "The Batman" filmiyle ilgili bir duyuru beklemiyorum. He, ama aralıklar halinde düzenli olarak gündeme oturan Matt Reeves-Ben Affleck ayrılık haberlerini bitirecek, bize güven verecek, birliktelik simgeleyecek birkaç küçük jest beklemiyorum desem yalan olmaz.


 MAN of STEEL 2

man of steel 2 ile ilgili görsel sonucu

Bunu hepimiz bekliyoruz. Ne kadardır sessizler bu konuda bilmiyorum. Sadece şunu kesin söyleyebilirim; bu panelde MoS 2 ile ilgili yeri yerinden oynatacak açıklamalar gelecek. Gelmezse bana da Ali demesinler, o derece eminim. Gelelim son beklentime. Arkadaşlar öncelikle aranızdan herhangi bir kişiden gelebilme ihtimali olan "Saçmalama lan, ne sallıyon" tarzı yorumlardan önce şunu belirteyim;

Bunu gerçekten ÇOK araştırdım. Sektörün içinde olan insanların Tweet'lerini, WB ile bireysel yakınlıkta olan insanların dediklerini, birazdan bahsedeceğim kişinin bize bıraktığı Easter-Egg'leri.

Hepsini çok çok araştırdım.

Değerli arkadaşlarım.

O, geliyor...

Uğruna çok didindiğimiz, çok üzüldüğümüz "o" geliyor.

Huzurlarınızda son beklentim, aslında beklenti değil, bu benim sizlere armağanım olsun.

        JUSTICE LEAGUE: SNYDER CUT 

       ÇOK YAKINDA BİZLERLE OLACAK.


Muhtemelen Zack Snyder da babası olduğu aileye dönecek.

Daddy's home!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.