Sonun Başlangıcı- Death of the Inhumans #1 İnceleme


Donny Cates'in şu anda Marvel'ın en iyi yazarlarından biri olduğunu bilmeyen yoktur. Muhteşem bir Thanos ve Doctor Strange serisi ile başladı, Venom ve Cosmic Ghost Rider ile devam ettirdi. Şimdi ise sanırsam en büyük hikayesine geldik. Death of the Inhumans. Donny Cates bu serinin isminin hakkını vermek istiyor ve bence vermiş. Bir sürü ölüm var, bir sürü.

Kreeler, Inhumanların sonunu getirmeye karar vermiştir ve bunun üzerine basit bir mesaj bırakmıştır. "Katılın ya da ölün". Black Bolt bunun üzerine savaşmaya karar verir ama Kreelerin elinde aşırı güçlü, Vox adlı gizemli bir silah bulunmaktadır. Sayıda ne kadar güçlü olduğunu iyice görüyoruz. Hikaye fena değil ve bence Inhumanları yavaştan öldürmek için güzel bir tercih yapılmış. Onları zehirleyecek bir gaz bulutundan iyidir.Ben karşılaşacağınız en bilgili Inhumans fanı değilim. Bazı serilerini okudum, karakterleri ve geçmişini oradan buradan öğrendim ama hiç o kadar ilgili olmadım. Inhumanları tanımayanlar için ilk birkaç sayfa bunu güzelce anlatıyor ama benim gibi bilenler ilk sayfalarda sıkılabilir. Sonrası ise çok güzel bir şekilde akıyor. Akıcılığını beğendim o yüzden. Bir diğer minik sorun ise karakterleri tanımayanlar için biraz zor olması. Seri karakterleri tanıtmıyor o yüzden bazıları öldüğünde tanımıyorsanız ise yazarın istediği kadar üzülmeyebilirsiniz.

Sayıyı bir süreden sonra okumayı bırakamıyorsanız. Bunun en önemli noktalarından biri yazım. Donny Cates cidden çok iyi ve ciddi diyaloglar yazıyor. O üzücü ve çaresiz atmosferi sonuna kadar yaşatıyor. Cosmic Ghost Rider kadar ciddiyetsiz değil ama Venom kadar karanlık da değil.Çizimler fena değil. Daha çok karakterlerin yakından gözüktüğü panelleri beğendim. Bazı panelleri pek beğendiğimi söyleyemem ama ortalama. Şu anlık Donny Cates serileri arasında en az beğendiğim çizime sahip olan bu. Beğendiğim bir şey varsa o da Vox'un görünüşü. Azrail ile Black Bolt'un muhteşem birleşimi kendisi. Aşırı güzel gözüküyor.

Death of the Inhumans muhteşem bir başlangıç yaptı. Bunun tamamen bir katliam olmasını istemesem de bence artık çok geç. Şimdiden başlanmış gibi. Umarım bu hikaye hayal kırıklığı yaratan dizi ve serilerden sonra bir küllerden doğuş hikayesi olur. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Notum: 8.0


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.