Spider-Man'e Karşı- Venom #3 İnceleme


Venom serisi her sayı hikayeye yeni bir şey katmaya devam ediyor. Önceki sayı bazı sorularımızı cevaplayan seri bu sefer yavaşlamadan üzerimize daha fazla olay yığıyor ve kafamızda daha fazla soru işareti oluşturuyor. Bu sayı tek kelimeyle muhteşem. Çıkmış üç sayıdan en iyisi olabilir.

Sayıyı üç parçaya ayırabiliriz. İlk parça Venom ile Spider-Man'in kapışması. Tabi aklınıza ilk gelen Spider-Man değil. Son zamanlarda kendi serisi bittiğinden beri Champions serisi dışında çok göremediğimiz bir karakter olan Miles Morales bu sayıdaki sürpriz karakter. Aslında pek sürpriz değil, karakter kapakta ve önceki sayının sonunda vardı. Konuk diyelim. Neyse bu parça baya hızlı ilerliyor. Güzel bir aksiyon sahnesi görüyoruz. Simbiyotun Spider-Man'e olan siniri ile ilerleyen Eddie, başka bir evrende Venom'un yaptığı bir hata yüzünden sinirli olan Miles'a karşı olması baya iyidi ki bu daha sayının başlangıcı. Daha ne olabilir ki? Çok fazla şey.Sayının ikinci kısmında ise biraz yavaşlıyoruz. Burada Eddie ve Miles farklılıklarını bir kenara bırakıyor ve şehri basmış koca simbiyot ejderhasına karşı savaşmak için takım oluyorlar. Bu kısım aslında beni baya tuhaflaştırmıştı. İlk iki sayıda olan olay birden kapanmıştı ama daha sayının ortasındaydık. Daha ne olabilir ki? Hala baya bir şey var.

Sonra son 10 sayfa geliyor. Burada olan olaylar hakkında hiçbir spoiler vermeyeceğim. Birden sayı yeni bir karakter ve simbiyot mecrasına koca bir eklenti koydu. Şu son 10 sayfayı ağzım açık okudum. Venom'un hiç hazırlıklı olmadığı yerler bunlar. Asıl sevdiğim şey ise sonunda Venom'un kendine özel, güzel gözüken bir düşmanı var. Çizimler çok güzel ama minik bir sıkıntımı belirtmek isterim. Anladım kaotik ve karanlık bir atmosfer yaratmayı seviyorsanız ama şu seriye yağmur koymayın lütfen. Güzelim çizimin görüntüsü bozuyor. Neyseki son sayfalar kapalı bir ortamda geçiyordu da yağmur yoktu.

Muhtemelen burada ana hikayemizin ilk bölümü bitiyor ve yepyeni bir yola doğru gidiyoruz. Bu yolda artık neyle karşılaşacağımızı ben bile tahmin edemiyorum. Sonraki sayı sonda tanıtılan karakter hakkındaki soru işaretlerimi ortadan kaldırmasını diliyorum. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 9.2 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.