Tanrı Geliyor -Venom #2 İnceleme


Sevilen Venom serisi güzelce devam ediyor ve ben bu seriye bayılıyorum. Her ay sayısını elime almayı sabırsızlıkla beklediğim nadir serilerden. Hem benim gibi uzun zamandır Venom okuyanları şaşırtacak şeyler bulunduran hem de yeni okuyucuları karakterle tanıştıran çok iyi bir sayı. Hemen övmeye geçsek mi ne?

Aslında bu sayıda hikaye anlamında pek bir şey olmuyor. Bize daha çok arkaplan sunuluyor. Hikaye son sayının kaldığı yerden devam ediyor. Eddie Brock'un kritik durumda olduğu andan. Orada yeni okurlar için birkaç sayfalık Eddie'nin geçmişinin gösterildiğii paneller sunuyor ama sayının en çok vakit geçirdiği yer Rex'in geçmişinde. Burası baya ilgi çekici bir yer.Aslında ilk sayıdaki Vietnam'da simbiyot ile karşılaşmış asker hikayesine pek alışamayan biri olarak  bu sayı biraz daha arkaplan verilince azıcık ısındım. Hala pek sevdiğimi söyleyemem ama öncekinden daha iyi geliyor. Hele bir sayfa beni yerimde dondurdu. Biraz gelaktik, biraz mistik kokulu bu sayfa muazzam. Ayrıca bu Vietnam hikayesinin ileride kendine özel bir sayısı olacak olması biraz merak ettiriyor. Bu sayıda yeterice görmedik mi? Daha bilmediğimiz neler var?

Bu arada eğer bu hikayeyi yazan Donny Cates olmasa muhtemelen sonraki sayılarla ilgili şüphe duyardım. Simbiyotların geçmiş zamanlarda da Dünya'ya gelmesi ve bu simbiyot tanrısı şeyleri falan hemen batırılabilecek olaylar ama Donny Cates'in neler başardığını bildiğim için ona olan güvenim tam.Çizimler yine çok güzel. Bu karanlık tona bayılıyorum. Tasarımlar da aynı şekilde nefes kesici. Sadece bir sayfada gördüğümüz bir Simbiyot ejderha var ve görünüşünden tutun ağzından akan sıvıya kadar çok iyi bir detaylandırma bulunmakta. Hikaye gece geçerken karanlık bir ton kullanılmasından hoşnut olmam ama renklendiren Frank Martin çok iyi bir iş çıkarmış. Tek renklendirmeyi beğenmediğim yer Vietnam Flashback'i idi. Çok karışık gözüküyordu.

Donny Cates bu sefer daha çok açıklamalı ama yine kaliteli bir Venom sayısı ile karşıladı. Hikayenin daha nerelere gideceğine merak ederken ayrıca o sonun bana yarattığı heyecanı durdurmaya çalışıyorum. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 8.5

Yazan:
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.