Teen Titans Movie İnceleme- Siz Hep Animasyon Yapın, Sadece Animasyon Yapın

teen titans go to the movies ile ilgili görsel sonucu
Dostum siz şemsiye yapın, hep şemsiye yapın, sadece şemsiye yapın. -William Shakespeare

 SPOİLERSIZ*

Son yıllarda genellikle başarısız süper kahraman filmleriyle gündeme gelen Warner Bros., hala yaptığı hamleleriyle eleştirilmeye devam etse de, 3 Ağustos'ta şahsen benim gayet zevk aldığım bir filmi vizyona giriyor: Teen Titans Go to the Movies. Bu sabah basın gösteriminde izlediğimiz filmi açıkçası ben oldukça beğendim. Cartoon Network'te yayınlanan Teen Titans Go! animasyonunun sinema uyarlaması olan film, olabildiğince ciddiyetsiz ve bol göndermeli, komik bir film. Bu Cuma günü ülkemizde Genç Titanlar Filmi adıyla vizyona girecek.

Orijinal Adı: Teen Titans Go To The Movies
Ülkemizde Türkçeleştirilmiş Adı: Genç Titanlar Filmi
Tür: Animasyon, Komedi
Ülke: ABD
Yönetmen: Aaron Horvart, Peter Rida Michail
Seslendirenler: Nicolas Cage, Kristen Bell, Will Arnett...
Türkçe Seslendirme Ekibi: Fatih Özkul, Damla Babacan, Ali Erdinç, Canan Çiftel, Uğur Taşdemir...

DC'nin animasyonları genellikle aynı çizgide ilerler ve kalitesinden ödün vermez. Gerek ciddiyeti gerek espri düzeyi hep dengeli olur. Ancak Teen Titans Go biraz daha farklı bir yapım. Film bir yandan diğer süper kahraman filmleriyle dalga geçerken, bir yandan da kendini ciddiye almayarak her yerden izleyicilere detay ve göndermeler sunuyor. Ayrıca filmde oldukça iyi espriler de bulunuyor son derece saçma ama gülümseten espriler de. Bu açıdan bu yapım diğer DC animasyonlarına göre çok daha farklı bir çizgide ilerliyor. Açıkçası filmin Deadpool ile çok fazla ortak yönü var. Konu bakımından ortaklıkları olmasa da tıpkı Deadpool filmlerinde olduğu gibi bu filmde de, film hem diğer sinematik evrenlerle hem de süper kahraman filmleriyle çok fazla dalga geçiyor.

teen titans go to the movies  trailer easter ile ilgili görsel sonucu

Muppets'tan tutun, Teenage Ninja Turtles'a kadar bir sürü gönderme bulunan film, aralarda Marvel Sinematik Evreni'ne de sallamaktan kaçınmıyor. Bu minik laf atmaları, detayları ve göndermeleri izlemek oldukça zevkli, aralara espriler ve çok kötü olmayan bir konu da eklenince haliyle film sizler için güzel bir yapıma dönüşüyor. Ancak maalesef film tamamen bunlardan ibaret değil. Ara ara çocuksu olan ve gereğinden uzun olduğu için izleyenleri bayan sahneler bulunuyor. Kimi zaman izlerken evet bu bir çocuk filmi dedirtiyor insana, fakat bu oldukça normal, çünkü bu zaten aslında küçük yaştaki izleyicileri de çekmek için yapılan bir film. Benim size önerim yaşı küçük olan bir yakınınızla bu filme gitmeniz. Eminim hem yaşı küçük olan izleyici, hem de siz memnun kalacaksınızdır. Aynı zamanda çocuksu olan sahnelerin büyük çoğunluğu film zaten kendini ciddiye almadığı için çok fazla göze batmıyor.

Filmin kendini ciddiye almaya çalıştığı birkaç sahne de filmde bulunmuyor denemez. Sanırım filmin en zayıf anları da bu anlar. Ne zaman işler ciddiye binse film duraksıyor ve biraz izleyiciyi bayıyor. Ama bu tarz sahneler az bulunduğundan dolayı şahsen benim izlerken filme olan ilgimi pek etkilemedi.

İlgili resim

Filmden aldığınız zevki etkileyebilecek en önemli husus, bence hangi beklentilerle gittiğiniz. Rahatlamak, eğlenmek ve matrak esprilere gülmek için gidiyorsanız eminim film hoşunuza gider. Ancak eğer diğer DC animasyonları gibi aksiyonlu ve kimi yerde ciddi kimi yerde esprili bir film izlemek için gidiyorsanız, filmden istediğinizi alamayabilirsiniz. Fragmanlar zaten filmin tonunu gösteriyor, fragmanlara güvenerek filme gidebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer her seferinde temelinde aynı şeylerin sunulduğu süper kahraman filmlerinden bıktıysanız ve bunu eleştirecek, göndermelerle ve detaylarla sizi eğlendirecek bir film izlemek istiyorsanız veya sizden yaşça küçük bir yakınınızla vakit geçirmek istiyorsanız, Teen Titans Go to the Movies'i izlemenizi kesinlikle öneririm.

teen titans go to the movies  trailer easter ile ilgili görsel sonucu

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.