The Curse Of Brimstone #3 İnceleme


The Curse of Brimstone şu ana kadar ilginç ilerleyen bir seri oldu. 2. sayıda olan minik bir hayal kırıklığı ardından bu sayı yine seriyi biraz toparladı. Inferno adlı ilk ve her şeyin başlangıcı olan hikayenin sonuna geldik. Bu incelemede hem sayıyı hem de genel olarak biraz hikayeyi inceleyeceğim. 

Hikaye direk 2.sayının kaldığı yerden devam ediyor. Joe ve Annie, Salesman ile Hound ile kapışıyor bu sayı. Evet sadece bu. Acayip aksiyonlu bir sayıydı ikincinin aksine. Sayı baya hızlı ilerliyor. Bazı minik kısımlar dışında okuması baya zevkli. Bazı karakterlerin şaşırdığı şeyler açıklanıyor ama muhtemelen siz daha önceden tahmin edebilirsiniz. Yani olay örgüsü biraz tahmin edilebilir. İlk iki sayı daha çok karakterler üzerinden giderken bu aksiyona yöneliyor ve hikayeye iyi bir son veriyor.


İlk hikaye bittiğine göre biraz karakterlerin üzerinden geçebiliriz. İlk olarak sevdiklerimden bahsedeyim. Salesman gerçekten muhteşem ve gizemli bir karakter. Kendisi cidden pis bir insan ve serideki kötü adam olmayı hak ediyor. Hound da baya ilgi çekici. Görünüşü falan baya iyi. Brimstone için de aynısını söyleyebilirim ama asıl insan ana karakterlerimiz Joe ve Annie cidden ilgimi çekmiyor. Onların dramını görmektense bence bu sayıda olduğu gibi daha çok Brimstone ve serinin adında olan lanetin sonuçlarına yoğunlaşması gerekiyor.

Hikaye diyalogları fena değil. Bazen Joe ve Annie arasında klişe laflar oluyor sadece. Sanki 3 sayıdır birbirilerine hep aynı şeyleri söyleyip duruyorlar.


Philip Tan'ın çizimi bana hala güzel geliyor. Hele aksiyon sahnelerinde cidden başarılı. Tek bazı panellerde karakterlerin ifadeleri tuhaf gözüktüğü oluyor o kadar. Atmosfer çok güzel. Hele bir sahnede kar ve külün birlikte kullanımı çok güzeldi. 

The Curse of Brimstone #3 gerçekten eğlenceli bir sayıydı. İlk hikayeye de güzel bir son verdi. Bazı karakterler dışında cidden eğlendim. Eğer seriyi ilk sayıdan bıraktıysanız bence geri dönün. Her şey gibi buna da biraz zaman verin. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 8.2


Yazan:Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.