The Curse Of Brimstone #4 İnceleme


The Curse of Brimstone ikinci hikayesine başlamış durumda. İlk hikayesini ortalama bulduğum Brimstone bu sayısıyla da yeni bir hikayeye ortalama bir başlangıç yaptı. Sayıda bir sürü yeniliğimiz var ve bunlardan güzelce bahsetmek istediğimden dolayı hemen incelemeye geçelim. 

Sayıda karakterlerimiz Salesman'i aramak için şehirden çıkarlar ve yolculuğu başlarlar. Tabi bu yolculukta yeni tehditler ile karşılaşırlar ama en önemlisi yeni dostluklar kurarlar. Bu dost kardeşlerimize gereken açıklamaları yapar. Hikaye ilerlemesi olarak güzel şeyler oluyor. Gelen açıklamalarla da yavaştan Metal hikayesine bağlanmaya başladı. 


Sayıda iki yanı karakter bulunmakta. Bir tanesi Enoch. Bu arkadaşımız sayıda gereken çoğu açıklamaları yapıyor. Yani şu anlık karakteri sevemedim. Sayıda karşılaştığımız canavar ise ne kadar korkutucu gözükse de gördüğümüz zaman çok uzun sürmüyor. Umarım hikaye "Salesman'i arayış yolunda her gün bir canavarla kapışma" şeklinde ilerlemez. Çok bölüm bölüm gitmesini istemem. 

Ayrıca bu sayıda Joe'nun kaderini öğreniyoruz. Gücünün ve yaratık tarafının limitlerini öğreniyoruz. Ayrıca yaptıklarının sonuçlarının nereye ulaşacağını görüyoruz. Bunlar baya ilgi çekici ve gerçekleşirse (ki umarım gerçekleşir) çok mutlu olurum. Böyle olayların sonuçlarının engellenmesi yerine gerçekleşmesini her zaman sevmişimdir. Son olarak artık o sıkıcı şehirden kalkıp yolculuğa çıkmamıza mutlu oldum. Bu yolculuktan bolca macera çıkabilir. Önemli olan o hikayelerin güzelliği ve nasıl yazıldığı tabi.


Sayının çizeri sanırsam değişmiş çünkü o eski karanlık ve gizemli atmosferi alamadım ama düşününce gizem mi kaldı seride. Atmosferi sağlayamasa da önceki hikayedeki çizimden daha akıcı buldum. En azından karakterlerin yüzleri düzgün. 

The Curse of Brimstone #4 arada eğlenceli olsa da sıkıcı bulduğum tarafları oldu. Eğer ilk hikayeyi beğendiyseniz devam edebilirsiniz ama beğenmediyseniz kendinizi zorlamayın. DC'nin Ghost Rider'ımsı karakteri Brimstone, bir sayısını daha tamamladı. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 7.6

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.