Thor #1 İnceleme


Marvel'ın son zamanlarda eski karakterlerini en iyi haliyle geri döndürdüğünü görüyoruz. Hulk ve Iron Man bunun en iyi örneği. Jason Aaron, Jane Foster ile ilerleyen Thor serisinden sonra yeni bir sayfa açtı ve Odinson da bu karakterler arasında yerini almış oldu. Aslında Odinson değil, Thor yerini aldı. Asgard'ın prensi sonunda olması gerektiği gibi yerine geri döndü.

Sayıda iki hikaye bulunmakta. İlk hikayede direk Odinson'ı geriyoruz ve bu hikaye ilk 4 sayıyı kaplayacak. Asgardia parçalandıktan sonra bazı eşyalar farklı yerlere dağılır ve Thor bunları toplamakla görevlendirilmiştir. Bunlarla uğraşmasının yanında ayrıca hayatında da birkaç olay oluyor. Bunları okumak çok zevkli. Önceki katliamla dolu Thor hikayesinin ardından bu daha eğlenceli ve rahat. Hele hemen ilk sayfalarda bulunduğumuz görevi okumak baya eğlenceliydi. İkinci görevi sadece bir sayfada görsek de o da baya eğlenceli gözüküyordu. Keşke onu da görseydik. 


Aşırı eğlenceli ilk sayfalarımızdan sonra biraz sakin kısımlar giriyor. Bu kısımlar önceki seride olan olayların sonuçlarını gösteriyor. Bazı aklınızda kalan soruları cevaplandırıyor. Yeni okuyucuların bu sayfalardan korkmasına gerek yok. Bu gördüklerinizin hikayeye çok etkisi yok. Hatta sayının sonunda bu gördüklerinizin şu anlık bir önem taşımadığını anlayacksınız.

Sayının akisonları baya güzeldi. Başlangıçta çekiç yağmuru ile Juggernaut'la kapışan Thor sahneleri olsun, tek sayfa gördüğümüz Namor kapışması olsun (keşke daha çok görseydik) çok güzeldi. 

İkinci hikayemiz sayıda 10 sayfa gibi bir alan kaplıyor. Daha önce "At The Gates of Valhalla" sayısında gördüğümüz gelecekte geçiyor ama bu safer Thor'un torunlarının (Yoksa Thorunları mı desem...) hikayesini değil direk o zamanın Thor'unun bir hikayesini okuyoruz. Aslında bu hikaye tamamlanmıyor. Muhteşem bir şekilde biten hikaye 5.sayıda devam edecek. Hikaye kısa olduğu için pek bir şey göremediğimden eleştiremeyeceğim ama devamını baya merak ediyorum. 


İlk hikayenin çizimlerini Mike Del Mundo yapmış. Paneller daha çok karakterlerin yüzlerine odaklıyken arkaplan pastelemsi bir görüntü alıyor. Bir ara Avengers serisini çizmişti. Orada sevmiştim ama bu seride pek beğendiğimi söyleyemem. Bilmiyorum belki Jason Aaron'ın aksiyon tarzına yakışır bulamamış olabilirim. İkinci hikayede ise Christian Ward yer alıyor. Black Bolt serisinde çizimleri çok beğenmiştim. Hele renklendirmeleri. Burada da seveceğim gibi. Evet, 5.sayıda başlayacak olan hikayede Ward yer alıyor. 

Kısacası, Thor #1 hem eski hem de yeni okuyucular için çok güzel bir ilk sayı. Sonraki sayıda olacakları baya merak ediyorum ama 5.sayıyı daha da çok merak ediyorum. Thor'un dönmesinden çok mutluyum. Umarım seri böyle devam eder. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.