Thor #2 İnceleme


Jason Aaron ve Mike Del Mundo'nun Thor #2 parlamaya devam ediyor. Önceki sayıdan bazı sorunları devam ettirse de seriye yeni bir şeyler de katmış. Bence bu tanıtım yetirince uzun sürdü. Hemen incelemeye geçelim.

Hikaye son sayının kaldığı yerden devam ediyor. Thor ve Loki, Hel'e gider ve kardeşleri Balder ve bir ara düşman oldukları Skurge ile karşılaşırlar. Thor ve ekibi Surtur'un kızı Cinder'ı durdurmanın yanında ayrıca Diyarların Savaşı'nın yönünü değiştirebilecek silahı kötü ellere geçmeden almaları gerekmektedir. Sayıda hikaye anlamında aşırı bir ilerleme olmuyor ama o son sayfa...Jason Aaron son yazmayı çok iyi biliyor. Cidden şaşırtıyor. Onun dışında sayıda bolca diyalog var.

Tekne süren bir keçi! Artık huzur içinde ölebilirim.
Sayının Hel'de geçtiğinden bahsetmiştim yani önceden ölmüş bazı karakterleri burada görüyoruz. Yukarıda bahsettiklerim yanında birçok ölü karakter görüyoruz. Önceki serileri okumayanların tanımadıkları olabilir. Benim de tanıyamadığım birileri var. O yüzden bazı sahnelerde karakterlerle aynı tepkileri veremeyebilirsiniz. 

Ayrıca Thor serisinde aksiyona yeni bir tarz geldi. Thor'un birçok silahı sahip olması seriye yeni bir tat katmış. Mesela aynı anda iki tane ateş şeytanı yok etmesini saağlayan ikiye ayrılabilen bir baltası var veya bir köprüyü yok etmek için patlayabilen bir topuzu var. Bu çok güzel bir yenilik olmuş. 

Bu sayıyla ilgili en büyük sorunum muhtemelen diyalog fazlalığı. Çok fazla konuşulan şey vardı ve bu karmaşıklık çizimle karşınca okuması ve takip etmesi yorucu oluyordu. Bilmiyorum bu kadar baloncuk gerekli miydi ama sanki biraz kısaltılabilirdi.


Çizimlere hala yeterince ısınamasam da bu sayı gözüme daha iyi gözüktü. Zamanla alışacağımı düşünüyorum. Bazı paneller göz kamaştırıcı gözükürken bazıları çok yordu.

Jason Aaron gaiba bu seriyi yazarken çok eğleniyor. İçine tüm hayal gücünü ekliyor. Thor serisi yeni silahlar, karakter ve bölgeler ile seriye bir farklılık getirdi ve ben bundan çok mutluyum. Yeni tarzı ve hikayesi beni çok mutlu ediyor ve muhtemelen sizi de mutlu edecek. Sondaki sayfa yüzünden sonraki sayıyı baya merak ediyorum.

Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.